Anne Swoboda a Marc Winkler "Aus dem Nähkästchen geplaudert"

19. 11. 2023 | 16:00

Kulturboden/Hillersche Villa, Klieneberger Platz 1, Zittau

Pohádka Divadlo Jazz

Slova, zvuky, obrázky a postavy zavedou diváky do země jazyka a fantazie: ve staré krabici na šití se najdou věci, které vedou po stopách příběhu: starý háček se stane rybářským prutem a vytáhne na břeh zakletého prince, slepička sní o záchraně světa a malý mlýnek na štěstí splní téměř všechna přání! Epické divadlo s loutkami a předměty pro malé i velké, jehož atmosféru dotváří jazzová hudba.

Tajemství z krabice na šití. Ve staré krabici na šití se toho najde. Dřív si sem hospodyňky schovávaly svá tajemství, milostné dopisy, prostě to, co nechtěly, aby někdo viděl. Najdou se tu tedy i věci, které vedou ke stopám dobrodružného příběhu, který tak trochu je a tak trochu není pohádkou. Starý háček na háčkování se stává rybářským prutem a táhne očarovaného prince na břeh, slepička sní o záchraně světa a mlýnek štěstí splní téměř všechna přání! Slova, zvuky, obrázky a postavy provedou posluchače do země jazyka a představivosti. Narativní divadlo s loutkami a předměty pro děti všeho věku, a to – pozor! - za doprovodu jazzové hudby. Pro děti už od čtyř let - v němčině.

Loutkářka Anne Swoboda (Theater 7schuh) a sólový kytarista Marc Winkler jsou svými divadelními a hudebními projekty už dlouho úspěšní. Teď se ale tihle dva kumštýři ze Zhořelce poprvé objevují na jevišti společně, aby diváky vzali na dobrodružné putování vnímané všemi smysly.

Začátek: 16:00 hod.

Otevřeno od: 15:00 hod.

Vstupné: předprodej 5 € / na místě předprodej: 7 € / <link>

místa k sezení na umístění