Program

27. 09. 2024 | 19:30

Webschule, Waltersdorfer Str. 48, Großschönau

Thomas Heppell Band (UK)

Thomas Heppell je hudebník z Berkshire na jihovýchodě Anglie a je bezesporu vycházející hvězdou bluesové kytary. Jeho dynamické trio produkuje jedinečný styl, který má srdce blues, energii rock´n´rollu a sofistikovanost jazzu. Jejich repertoár zahrnuje vedle vlastních skladeb i bluesové, rock'n'rollové a jazzové covery, které publikum spolehlivě přinutí podlehnout rytmu.

29. 09. 2024 | 19:00

Na Kopečku, Krásnolipská 540/22, Rumburk

Vébrová Václavek Tichý (CZ)

Trio výrazných osobností české hudební scény se spojilo v novém uměleckém projektu, jehož základem je hravost, radost a něha. Podstatnou esencí je improvizace a obrazivé, poetické texty prokládající meditativní zvukové plochy. Svéráznou písničkářku a charismatickou zpěvačku Janu Vébrovou doplňují alternativní rocker Vladimír Václavek a jazzový kontrabasista Petr Tichý.

04. 10. 2024 | 19:30

Kulturfabrik Meda, Hainewalder Straße 35, Mittelherwigsdorf

Three Your Mind (D)

Víte, co je hydrajazz? Pokud ne, nevěšte hlavu, protože tenhle žánr objevili, a především hrají tři muzikanti z Postupimi – Three Your Mind. Podobně jako mnohohlavá hydra z řecké mytologie se totiž jejich hudba projevuje jako nezkrotná, svobodná, tíhnoucí k prolínání všeho, co pohltí. Najdeme tu prvky experimentálního jazzu, fusion, breakbeatu, bebopu a funku v podivuhodné jednotě.

05. 10. 2024 | 20:00

Café Jolesch, Klieneberger Platz 1, Zittau

Caracou (D) - MandavaJazz Swingparty

Úchvatný swingový výlet do světa gypsy swingu, šansonu i jazz manouche! Drážďanská skupina Caracou rozjíždí odvázanou taneční párty. Zatímco Jana zpívá o pařížských čtvrtích, dojmech z New Yorku, nocích v poušti, nových i vyhasínajících láskách, kytary, kontrabas i housle čarují a zmocňují se našich nohou, které, ať chtějí či ne, žijí si svým vlastním tanečním životem.

06. 10. 2024 | 16:00

Schloss Hainewalde, Kleine Seite 31, Hainewalde (D)

Old Boys (CZ)

Dixielandová kapela Old Boys Děčín je v povědomí příznivců a fanoušků uvedeného žánru už více než tři desítky let. Od založení kapely v roce 1992 se samozřejmě několikrát proměnili její členové, rozhodně se ale nezměnila chuť hrát dobrý dixieland, ani nadšení každého, kdo má tu čest říkat si Old Boy z Děčína. Všichni jsou bez výjimky špičkovými hudebníky a často i hudebními matadory regionu.

10. 10. 2024 | 19:00

Městské divadlo, Partyzánů 1442, Varnsdorf

Vilém Veverka Trio Plus & Michal Pavlíček (CZ)

Inovativní a progresivní instrumentální zážitek, faktická „nová syntéza“ současné a jazzové hudby. Originální „trans-fusion styl“ spojuje principy současné moderní i jazzové hudby. Autentický a osobitý hudební celek, a tím i neopakovatelný posluchačský zážitek. Hobojový virtuóz Vilém Veverka s jazzovým triem v zádech navíc přizval i nestora české rockové kytary Michala Pavlíčka. Výjimečné!

18. 10. 2024 | 20:00

Pivovar Kocour, Rumburská 1920, Varnsdorf (CZ)

Dan Bárta & Jaroslav Friedl (CZ)

Fenomenální zpěvák a držitel jedenácti cen Anděl v kategorii zpěvák roku Dan Bárta vystoupí v duu s kytaristou Jaroslavem Friedlem. Oba hudebníci se dobře znají z dob Friedlova působení v Bártově Illustratospehere. V podání sehraného dua zazní autorské skladby obou hudebníků i originálně pojaté převzaté písně. Nesmírně intimní je tohle bloumání americkou klasikou, jazzovými standardy i nečekanými covery.

19. 10. 2024 | 19:30

Alte Wäscherei, Neißtalweg 5, 02788 Hirschfelde

Noemi La Terra Quartett (D | IT | CL)

Kvartet kolem zpěvačky sicilského původu Noemi La Terra kombinuje jemný smooth jazz s moderními jazzovými skladbami. Čtveřice hudebníků, která se seznámila během studií na Hudební akademii Carla Marii von Webera v Drážďanech, v tomto programu reinterpretuje méně známé jazzové skladby s pozoruhodným citem a elegancí. Jejich pojetí je v mnohém jedinečné a naplňuje význam slov „moderní smooth jazz“.

21. 10. 2024 | 19:30

Stempelfabrik Zittau, Hochwaldstraße 1, 02763 Zittau

Delta Fuse (IRL)

Delta Fuse je mladá, velmi nadějná irská bluesrocková kapela. Jejich sound částečně vychází ze soulu a psychedelie nepokojných šedesátých let. Energické tříčlenné trio působí v Donegalu v Irské republice a má za sebou množství koncertů v Irsku a čtyři rozsáhlá britská turné. Říkají o sobě, že jejich písně jsou o lásce, blues, chlastu a sexu a Jack McHale svým zpěvem naznačuje, že si potrpí na všechno.

26. 10. 2024 | 19:00

Café Jolesch, Klieneberger Platz 1, Zittau

Mandau-Jazz-Jam-Session - Nejjazzovější Session o Kulturní noci

Na tohle možná právě vy čekáte! Otevřenou Jamm session zahájí skupina Funksessionkollektiv Dresden, kterou někteří možná znáte z jejich pravidelných vystoupení v Drážďanech. Pak už bude pódium vaše. Co se od vás čeká? Nic menšího, než příval energie, nápadů, radosti ze hry a chuti hrát spolu. Nikdy nevíte, s kým si zahrajete! Klávesy a perkuse budou k dipozici.

27. 10. 2024 | 15:07

TRILEX / Dreiländerbahn

JAZZTRAIN - Otto Hejnic Sax Trio (CZ | UK | SK)

Neopakovatelnou atmosféru koncertu v jedoucím vlaku letos obstará skutečná hvězda. OTTO HEJNIC SAX TRIO je soubor vytvořený kolem nejvyhledávanějšího českého jazzového bubeníka Otto Hejnice, který má za sebou i dlouhou řadu mezinárodních projektů. Otto Hejnic Trio hraje plnokrevný jazz s chytlavými, ale sofistikovanými motivy. Můžete se těšit na skvělé rytmy inspirované newyorskou jazzovou scénou. 

31. 10. 2024 | 20:00

Kulturní dům Rybniště, Rybniště 77

Mike Ross Band (UK)

Šestinásobný držitel British Blues Awards, vynikající kytarista a majitel uhrančivého hlasu MIKE ROSS pochází ze severovýchodu Británie, ale zdroje jeho hudby tkví kdesi v deltě řeky Mississippi, v místech, kde se rodilo blues. S dokonale ovládnutými kořeny tohoto emotivního žánru začal psát vlastní bluesrockové skladby. Má za sebou deset velmi úspěšných alb a bezpočet elektrizujících koncertů.

01. 11. 2024 | 19:30

Kronenkino, Äußere Weberstraße 17, Zittau (D)

Kafka Band (CZ) + Support: RADZ – SOLO (UA)

Skupina KAFKA BAND uzavřela trilogii kafkovských projektů. Po Zámku a Americe převedla do literárně hudební polohy i Proces. Žánrově těžko zařaditelný koncert prolíná rockově alternativní skladby s texty inspirovanými Kafkou, s recitací i pozoruhodnými glosami. Němčina se tu prolíná s češtinou, protože tak přemýšlel i pražský Němec Franz Kafka. Programové koncerty Kafka Bandu jsou obrovským zážitkem.

02. 11. 2024 | 19:30

C. Bechstein VielHarmonie, Nordstraße 15, Seifhennersdorf

Shalosh (ISR)

Navzdory klasickému formátu jazzového tria (klavír, basa a bicí) a hlubokým kořenům členů kapely v jazzu a improvizované hudbě si izraelská skupina SHALOSH razí vlastní cestu a vytváří jedinečnou a fascinující syntézu z tak rozmanitých žánrů, jako je rock, klasika, elektronika, africká a blízkovýchodní hudba. Jejich hudba je syrová, akustická a progresivní, a překračuje stylové hranice.

06. 11. 2024 | 19:00

Pijánofka, B. Němcové 1492, Varnsdorf

MarZ (CZ)

Skupina MarZ, to je hudební vesmír zpěvačky, kytaristky a autorky Markéty Zdeňkové, někde mezi souhvězdími folku, popu a jazzu. Markétiny písně se pohybují od upřímných zpovědí přes vtipné hříčky až po šamanské rituály. Zpívá převážně v češtině, kde nejlépe vyniká její schopnost zachovat přirozenost mateřštiny. Její nápadité melodie přitahují až překvapivě žánrově i věkově rozmanité publikum.

08. 11. 2024 | 19:30

Kino, Bahnhofstraße 14, Ebersbach-Neugersdorf (D)

Marta Kloučková Quintet (CZ)

Marta Kloučková, multižánrová zpěvačka, textařka a skladatelka, je nepřehlédnutelnou součástí české jazzové scény. Obě její alba se ihned zařadila mezi nejlepší česká jazzové projekty. Její kvintet tvoří přední čeští jazzoví hudebníci, jakými jsou Dorůžka, Honzák, Křišťan nebo Urbánek. Naprostá suverenita a kvalita jejího zpěvu je ve vzácné shodě s výkony brilantních instrumentalistů.

09. 11. 2024 | 20:00

Pivovar Kocour, Rumburská 1920, Varnsdorf

Michael van Merwyk & The Jookbox Zoo (D) + Support: Outcrop Quintet (CZ)

V klubech, barech, hospodách, na festivalech, na velkých pódiích ale třeba i v obývacích pokojích, tam všude už čtyřicet let hraje „potulný muzikant“, dvoumetrový obr Michael van Merwyk. Doprovázen dvěma skvělými instrumentalisty, hraje vlastní i převzaté věci, ty vždycky s neopakovatelným dotykem vlastní osobitosti, pluje ze žánru do žánru, s blues v srdci, dřevní hudbou v duši a melodií na rtech.

10. 11. 2024 | 16:00

Kronenkino, Äußere Weberstraße 17, Zittau (D)

Zirkus Jazzino (D) - Interaktivní jazzový koncert pro děti od Gustavo Strauße

Interaktivní jazzový koncert pro děti. Soubor Gustava Strauße Ringmaster Struzzo nás zavede do počátků cirkusu. Vypráví o dobrodružství při hledání těch správných kouzelníků, artistů a cirkusových hudebníků. Hledat je budeme třeba mezi blechami akrobaty nebo tučňáky chodícími po laně. Bude se také zkoumat uplatnění jednotlivých nástrojů pro cirkusovou šou. Bude to zábavné a hodně muzikantské!

21. 11. 2024 | 20:00

Pivovar Falkenštejn, Křinické nám. 7/12, Krásná Lípa, (CZ)

Three for Silver (USA)

Three for Silver je tak trochu avantgardní kapela, žánrově těžko zařaditelná. Jde o elektrickou směs folku, blues, country, amerických lidovek, klezmeru a dřevní hudby. Vznikla kolem charismatického amerického basisty Lucase Warforda, jehož hlas připomíná Leonarda Cohena a Toma Waitse zároveň a dává soundu kapely dost divoký a syrový charakter, protnutý andělským hlasem akordeonistky Willo Setain.

23. 11. 2024 | 20:00

Pivovar Kocour, Rumburská 1920, Varnsdorf

Aqua Congas (CZ | IR)

Vynikající perkusionista perského původu Imran Musa Zangi působí na české hudební scéně už čtyři desetiletí. V posledních letech s ním často vystupuje i jeho syn Filip, který otcův talent podědil. Před dvěma lety vydali společné album a založili početnou hudební formaci AGUA CONGAS. U jejich koncertů rozhodně nevydržíte sedět. Jazz fusion, funky, latino, nezastavitelná rytmika a příboj plnokrevné muziky.

28. 11. 2024 | 19:00

Kronenkino, Äußere Weberstraße 17, Zittau (D)

Manfred Krug - Das Hommage-Konzert als Film & Lesung mit Daniel Krug

Herec, zpěvák a hudebník Manfred Krug plánoval vydat ke svým 80. narozeninám nové CD s výběrem svých oblíbených písní. Zemřel však a nahrávky zůstaly nedokončené. Naplánované turné se ale přesto uskutečnilo, díky podpoře Manfredových souputníků. Ti dodali jeho písním vlastní tvář. Film, který uvidíte, vám umožní být u toho. Před filmem přečte Daniel Krug úryvky z otcovy autobiografické knihy.

29. 11. 2024 | 19:30

Gerhart-Hauptmann-Theater, Theaterring 12, 02763 Zittau

Uschi Brüning und Günther Fischer Quintett (D)

Velký comeback a my můžeme být u toho! V roce 1972 natočili Uschi Brüning a Günther Fischer vynikající studiové album. Teď, po dvaapadesáti letech, se obě hudební legendy vracejí na společná pódia! Jazzová zpěvačka Uschi Brüning září v obdivuhodné stylové šíři a čerstvý osmdesátník, kapelník a skladatel Günther Fischer, je v úžasné formě. Výsledkem je okouzlující hudba plná espritu.

30. 11. 2024 | 20:00

Fabrika Doubice, Doubice 174, Doubice (CZ)

Be4eight (CZ)

BE4EIGHT, to je kanadsko-český multiinstrumentalista Jacob Carl Růžička, jehož autorská tvorba vychází z mnoha rozmanitých žánrů. Podmanivý jazzový zvuk v kombinaci s Groove Music a ambientními plochami je plný úmyslných metafor, překvapivých aranží, skrytých významů a uhrančivých pasáží. Na jevišti se Carl ujme bicích nástrojů a doplní brilantní trio českých jazzmenů. Komplexní zážitek!

06. 12. 2024 | 19:30

Kronenkino, Äußere Weberstraße 17, Zittau (D)

Phishbacher Trio - Plays The Beatles (D | CZ | USA)

Nejnovější nabídkou brilantního tria newyorského klavíristy Waltera Fischbachera je jedinečná kolekce písní The Beatles. Jazzová podoba legendárních skladeb je neobyčejně mnohotvárná, pestrá a objevná. Fischbacher si nebere Beatles jako rukojmí, podstata písní a především melodií zůstává taková, jakou ji známe, ale nádherné improvizace, skvělý drajv a sehranost je posouvají do jiných světů.