Archiv 2019

20. 10. 2019 | 16:54

Fahrt von / cesta od Pivovar Kocour, Varnsdorf (CZ) - nach / do Liberec und zurück / a zpět

JAZZTRAIN: Triple Trouble & Rajnošek B.and

Jazz Postrock Pop Smoth-Jazz

19. 10. 2019 | 20:00

Kulturní dům Beseda, Horní náměstí 124, Hrádek n. N. (CZ)

Klangfarben

Jedinečné spojení jazzového big bandu, známých i vlastních skladeb a stylově precizního tanečního rytmu garantuje radost z poslechu těm, kteří milují jazz a tanec. V čele s Frankem Hepperem se v minulosti podařilo kapele Klangfarben přilákat ke společnému hraní renomované jazzové hudebníky, jako například Claudia Roditi (Brazílie), Jiggse Whighama (USA) nebo Felixe Slováčka (ČR). Krom toho se jim podařilo získat i řadu cen na národních i mezinárodních festivalech.

Jazz Classics Swing

18. 10. 2019 | 20:00

Hillersche Villa, Klieneberger Platz 1, Zittau (D)

Emma Larsson Quartet

Láska ke zpěvu a rytmické hudbě vedla Švédku Emmu Larsson na cestu jazzu, soulu a funku. A to cestu velmi úspěšnou. Stala se hlavní hvězdou legendárního klubu Blue Note v New Yorku, který si nakonec zvolila za svůj nový domov. S podporou věhlasného saxofonisty Billyho Harpera a inspirací od Johna Coltranea a Betty Carterové se stal její hudební výraz nezaměnitelnou kombinací střídajících se temp a emocí, korunovanou oduševnělými texty o životě se všemi jeho vzlety a pády.

Piano-Jazz Soul Funk Groove

17. 10. 2019 | 19:00

Pivovar Falkenštejn, Křinické nám. 7/12, Krásná Lípa (CZ)

Gin In Jam

Dali se dohromady během společného studia na konzervatoři Jaroslava Ježka a vytvořili septet, který je dnes ozdobou české soul-funkové scény. Originální funkové skladby s nádechem jazzu a soulu hraje tato mladá kapela s obrovským nadšením a energií. Nosný prvek repertoáru tvoří kouzelné balady plné skvělých rytmů, které se na obecenstvo valí přes charismatickou zpěvačku Magdalenu Řehořovou, doprovázenou saxofonem, trubkou, bicími, klávesami, syntezátorem, elektrickou a basovou kytarou.

Jazz Soul Funk

16. 10. 2019 | 19:00

Stodola, Palackého 206/2, Rumburk 1

Limbo

Limbo kráčí svou vlastní hudební cestou. S pomocí saxofonu, klarinetu, kontrabasu, trubky, fluegelhornu a perkusí tvoří univerzální hudební koláže, ve kterých se snoubí improvizace s promyšlenými kompozicemi a s prvky etno music. Kvartet patří již 15 let k vrcholu současného jazzu na české hudební scéně. Jejich druhé album "Kalimbo" bylo nominováno na cenu Anděl za studiové album roku 2008 v kategorii Jazz & Blues.

Jazz Ethno

15. 10. 2019 | 19:30

Bürgersaal (Rathaus), Markt 1, Zittau (D)

Emil Viklický Trio

Když spojíte hudební prvky Bud Powella, Oscara Petersona a velkou dávku moravské duše, vybaví se vám bez jakýchkoliv pochyb patriarcha českého jazzového klavíru, Emil Viklický. Výjimečný pianista, plný dynamicky strukturované jemnosti, který hrál s legendami jako Bill Frisell, James Williams, Joe Newman nebo John Surman. Coby všestranný skladatel rozličných jazzových těles, autor velké řady komorních a orchestrálních děl a divadelní i filmové hudby, se těší obrovskému zájmu zejména v zahraničí. V neposlední řadě je také nositelem mnoha mezinárodních cen.

Piano-Jazz Modern Jazz Moravian Classic

13. 10. 2019 | 17:00

Johanniskirche, Johannisplatz 1, Zittau (D)

Chris Jarrett

Americký "piano-rebel“, Chris Jarrett, míchá s absolutní oddaností a zároveň velmi obratně jazzovou, klasickou, avantgardní a světovou hudbu. Když někdo jako on dokáže tak mocně a energicky bít do kláves, stává se z něj zvláštní mýtická postava, hudební Kentaur, napůl člověk a napůl klavír. Od roku 2014 se navíc s velkou vášní věnuje varhanní improvizaci. Festival Mandava Jazz nabízí jedinečnou příležitost být svědkem jeho „New Journey“ na monumentálních varhanách v kostele sv. Jana v Žitavě.

Organ-Jazz Classic-Jazz Avantgarde World

12. 10. 2019 | 20:00

Kronenkino, Äußere Weberstr. 17, Zittau (D)

Boštjan Simon Quintet

Festival Mandava Jazz podporuje iniciativu „Žitava - Evropské hlavní město kultury 2025"! Partnerský region Žitavy, slovinské Přímoří (Primorska), se na této iniciativě může podílet například výměnou jazzových umělců. V rámci výměny se odehraje i koncert uskupení Boštjan Simon Quintet. Kapela pro svou tvorbu těží z polyrytmického bohatství Afriky, a to v kontextu současného jazzu a zároveň využívá improvizační dovednosti k prozkoumání hranic mezi známými a neznámými hudebními formami. Pomocí saxofonu, trubky, tuby, bicích a vibrafonu vytváří zvukmalebnou krajinu hýřící tóny a barvami.

Jazz Afro

11. 10. 2019 | 20:00

Kronenkino, Äußere Weberstr. 17, Zittau (D)

The Sazerac Swingers

Sazerac Swingers se řadí mezi nejlepší evropské kapely hrající současný neworleánský jazz. Hrají ho přesně tak, jak ho lze dnes zažít v jeho rodném městě. Žádné retro, žádné vintage, žádný revival. Mají svůj vlastní zvuk a uchvacující prezentaci, díky níž naprosto elektrifikují jásající davy na festivalech. Během koncertů předvádějí špičkovou show, jež dokáže vytvořit skvělou náladu, chuť do tance a povznášející atmosféru. Jejich projev je svěže anarchistický a drzý zároveň. (Jazzthetik, 2018)

Dixie Swing Calipso

10. 10. 2019 | 19:30

Webschule, Waltersdorfer Str. 48, Großschönau (D)

Jes Holtsø & Morten Wittrock

To bude síla! Jes Holtsø aka "Børge" z Olsenbande to rozbalí s bardem dánského blues, Mortenem Wittrockem. Dva plnokrevní muzikanti se opravdu našli. Vydali už tři alba a získali řadu hudebních ocenění jak v Dánsku, tak i například v USA. Holtsøův zahulený zpěv a ostré riffy harmoniky společně s Wittrockovou hrou na klavír vytváří vzrušující směs rockových rytmů a silných bluesových a soulově melancholických melodií.

Blues Jazz-Rock Soul

09. 10. 2019 | 20:00

Na Kopečku, Krásnolipská 540/22, Rumburk (CZ)

HLASkontraBAS

HLASkontraBAS je hudební projekt založený na dvou lidech a dvou nástrojích - ženském hlasu a kontrabasu. O zpěvačce Ridině Ahmed lze bez výhrad říci, že je originální vokální umělkyní, vyjadřující se komplexním hlasovým jazykem plným vrstveného vokálního proudu, ve kterém hlasivky nahrazují tradiční instrumentaci. (Ken Hunt, F Roots Magazine (UK)) Společně s kontrabasistou Petrem Tichým a s nástrojem Loopstation vytváří hudbu akusticky čistou, obnaženou a bez obvyklého vystlání dalšími doprovodnými nástroji.

Vocal Jazz Classic Jazz Folk

06. 10. 2019 | 19:30

Kulturfabrik MEDA, Hainewalder Str. 35, Mittelherwigsdorf (D)

Luciana Pires Band

Lucianu Pires považují za zázrak na brazilském jazzovém nebi. Rodačka ze Sao Paula začala hrát v osmi letech na kytaru, a už v sedmnácti složila píseň "Fim de tarde com você", která vyšla na jejím debutovém albu (2008). Píseň upoutala pozornost a otevřela ji cestu k dalším nahrávkám. Druhé album s názvem "Deixa com o Destino" (2011) již vydala pod značkou Sony Music. Ve Spojených státech studovala na slavné Berklee College of Music a poté začala koncertovat také Evropě. Lucianina hudba vyjadřuje úctu k brazilské hudbě, jazzu a soulu, a společně se sametovou barvou jejího hlasu je zárukou velkého hudebního zážitku.

Jazz Latin Soul Pop Tango Rock

05. 10. 2019 | 20:00

Kretscham Niederoderwitz, Str. der Republik 70, Oderwitz (D)

Günther Fischer Band & Laura Fischer

Günther Fischer je považován za výjimečného hudebníka a jednoho z největších německých skladatelů mezinárodního významu. Se svou kapelou patří mezi nejúspěšnější jazzové formace v Evropě. Společně s Manfredem Krugem, Uschi Brüning a Veronikou Fischer složil hudbu pro více než 200 celovečerních filmů a seriálů (např. "Solo Sunny"), pro muzikály a také pro divadlo. Na festivalu Mandava Jazz vystoupí se svou dcerou Laurou Fischer a představí výběr své celoživotní práce.

Jazz-Rock Jazz-Funk

04. 10. 2019 | 20:00

Městské Divadlo Varnsdorf, Partyzánů 1442, Varnsdorf (CZ)

Otto Hejnic Trio

Otto Hejnic Trio patří mezi nejoriginálnější jazzové formace česko-slovenské hudební scény a v letošním roce slaví deset let na scéně. Sestavu kapely tvoří kromě mistra bubeníka Otto Hejnice, virtuózní klavírista Stanislav Mácha a neméně zdatný kontrabasista Josef Fečo, který pochází ze slavné romské muzikantské rodiny. V jejich skladbách je znát zralý rukopis, díky němuž na deskách i živých koncertech ožívá jazzová hudba v nových originálních, až experimentálních, ale hlavně velmi radostných, aranžích.

Modern Jazz

03. 10. 2019 | 16:00

Schloss Hainewalde, Kleine Seite 31, Hainewalde (D)

Pilsner Jazzband

Pilsner Jazzband dodává zlatému věku jazzu a swingu nový lesk. Svůj repertoár bohatý na slavné skladby Duke Ellingtona, Glenn Millera nebo Elle Fitzgeraldové doplňuje o boogie-woogie, blues a latinsko-americký jazz. Perlu kapely, zpěvačku Annu Moriovou, doprovází klasická sestava složená z trubky, trombónu, tenor saxofonu, klarinetu, klavíru, kytary, kontrabasu a bicích. Během své více než desetileté kariéry absolvoval tento plzeňský band minimálně 500 koncertů v sedmi evropských zemích!

Dixie Jazz Swing Boogie-Woogie Blues Latin-Jazz Modern-Jazz

14. 09. 2019 | 14:00

Marktplatz, Zittau (D)

Old Boys

„Staří chlapci“ v roce 2017 oslavili 25. výročí svého založení. Na jejich vitalitě to však zdaleka není znát! Šest vynikajících muzikantů z Děčína a Varnsdorfu dokáže bravurně přednést známé i méně známé jazzové skladby neworleánské scény. To je také důvodem, proč se pravidelně účastní jazzových akcí v údolí Labe, jako například na legendárních dixielandových festivalech v Drážďanech a v Ústí nad Labem nebo na jazzových plavbách na labských parníkách. A to je také důvodem, proč nesmí chybět ani na Mandava Jazzu!

Dixie

13. 09. 2019 | 20:00

Lidová zahrada, Varnsdorf (CZ)

-123min.

-123min. jsou zpět na scéně! Téměř v předvečer vydání nového alba vystoupí ve Varnsdorfu se svou fantastickou hudební show a s novými skladbami. V roce 1999 se stali držiteli ceny Anděl v kategorii "Objev roku" a jejich virtuozita od té doby neutuchá. Ve své tvorbě mísí několik hudebních žánrů najednou: soul, groove, jazz, funk a world music. Jejich síla tkví především v živém hraní, během kterého jsou díky svému hráčskému umu schopni jakkoliv improvizovat. Proto lze bez nadsázky říci, že se žádný jejich koncert nepodobá tomu dalšímu. Kapelu tvoří zpěvák, kytarista a skladatel Zdeněk Bína, basák Fredrik Janáček a bubeník Dano Šoltis.

Jazz World Soul Funk Groove Contemporary