Archiv 2020

23. 10. 2020 | 19:30

Gerhart-Hauptmann-Theater, Theaterring 12, Zittau (D)

Carmen Souza and the Silver Messengers (CV | PT | GB)

Cenami ověnčená, charismatická zpěvačka Carmen Souza, často označovaná za „kapverdskou Ellu Fitzgerald“, patří mezi nejvšestrannější protagonisty světového jazzu. V její hudbě cítíme silný vliv rodné západní Afriky, melancholii portugalského Fada, brazilského folklóru, ale i blues a soulu, tedy všech žánrů, ve kterých se pohybuje s naprostou lehkostí a půvabem. Její současný program je uměleckou poklonou pianistce Horace Silverové.

world jazz blues soul

18. 10. 2020 | 16:00

Hillersche Villa, Klieneberger Platz 1, Zittau

Aus dem Nähkästchen geplaudert (Anne Swoboda & Marc Winkler) (D)

Ve staré krabici na šití jsou věci, které vedou ke stopám dobrodružného příběhu: starý háček na háčkování se stává rybářským prutem a táhne očarovaného prince na břeh, slepička sní o záchraně světa a mlýnek štěstí splní téměř všechna přání! Slova, zvuky, obrázky a postavy provedou posluchače do země jazyka a představivosti. Narativní divadlo s panenkami a předměty pro mladé i staré, a to za doprovodu jazzové hudby. Délka 45 min, pro děti od 4 let

divadlo a hudba

18. 10. 2020 | 19:30

Kulturfabrik Meda, Hainewalder Str. 35, Mittelherwigsdorf (D)

Rémi Geffroy Trio (F)

Smíchejte trochu melancholie s dostatečnou dávkou uvolňujícího rytmu a energie. To je recept k vytvoření nového balkánského folku od tria Rémi Geffroye. Rémi Geffroy, fascinovaný ranou tradiční hudbou, jazzem a popem, vytvořil svůj nezaměnitelný styl pomocí oblíbeného nástroje, diatonického akordeonu. Jeho vlastní kompozice, které kombinují modernost s tradicí, fascinují svou kreativitou, bohatostí a originalitou.

balfolk jazz pop

18. 10. 2020 |

Kulturfabrik Meda, Hainewalder Str. 35, Mittelherwigsdorf (D)

Taneční workshop balfolku s Rémi Geffroyem (F)

Hudba balfolku hýří rozmanitostí, hravostí, energičností, a co je důležité, je určena k tanci. Pod vedením francouzského hudebníka Rémi Geffroye se konají dva taneční workshopy tanečních stylů řazených do balfolku: šotyš, valčík, mazurka, rondeau, bourrée. Nejde o to, abyste byli skvělí tanečníci, ale abyste si co nejvíce užili zábavy. Workshop je určen pro všechny generace, a vše, co se zde naučíte, můžete pak v ten samý den vyzkoušet během večerního koncertu.

taneční workshop balfolk

16. 10. 2020 | 20:00

Kronenkino, Äußere Weberstraße 17, Zittau (D)

Marie Spaemann (AUT)

Mimořádná vídeňská umělkyně Marie Spaemann představuje One-Woman-Band, kdy sama hraje na violoncello, loop-station a zpívá svým charakteristickým stylem jedinečné písně. Netradičním způsobem střídá klasiku, jazz, pop a soul, přechází plynule od Preludia Gaspara Cassada k hebrejské lidové písni, od arabské milostné poezie k 2. violoncellovému koncertu Johanna Sebastiana Bacha, až k jejím vlastním písním. Aktuálně představuje své debutové album „Gap“.

klasika soul pop jazz

10. 10. 2020 | 22:30

Kronenkino, Äußere Weberstraße 17, Zittau (D)

Lammel | Lauer | Bornstein (D)

Lammel Lauer Bornstein je synonymem pro umělecké klavírní trio, které se pohybuje kvalitativně na té nejvyšší mezinárodní úrovni. Může se chlubit atraktivním zvukem, jedinečnou, liligránskou a nadčasovou hudební estetikou. Hudebníci při živém hraní s neutuchajícím zápalem zkoumají napětí mezi lyrickými baladami a dravými skladbami. V rámci Žitavské kulturní noci se od 20:00 promítnou filmy Karla Valentina.

piano-jazz

09. 10. 2020 | 19:30

Kulturfabrik Meda, Hainewalder Str. 35, Mittelherwigsdorf (D)

Verwandlungen (Anne Swoboda & Marc Winkler) (D)

Pod názvem „Proměny“ se skrývá spojení virtuózní kytarové hry a básnického narativního divadla s postavami a předměty. V proměnách se diváci ocitnou v tajemném světě, který sahá od „Kdysi dávno ...“ do „... a žili šťastně až do smrti.“ Nechte se překvapit zvláštním divadelním a koncertním zážitkem! Prožijete večer plný divů, kdy vás Anne Swoboda a Marc Winkler provedou skrze slova, obrázky a hudbu do země fantazie.

divadlo a hudba

06. 10. 2020 | 19:30

Webschule, Waltersdorfer Straße 75, Großschönau

Paul Batto Jr. (SLO)

Už více než 20 let cestuje světoběžník Paul Batto Jr. po Evropě a šíří hudební poselství inspirované takovými giganty jako John Lee Hooker, Frank Sinatra nebo Mahalia Jackson. I přes tyto vzory má jeho hudba svůj vlastní styl, zakořeněný v jazzu, blues a evangeliu. Posluchači s nadšením oceňují jeho lyricky zabarvenou kytaru a jeho naléhavý charismatický a drsný bluesový hlas. Písně o životě a utrpení přednáší s nezkrotnou silou, jak tomu v bluesové tradici má být.

blues gospel

04. 10. 2020 | 16:00

Kostel v Hainwalde, Am Kirchberg 1, Hainewalde (D)

Nina's Rusty Horns (D)

Nina's Rusty Horns oživuje zapomenutý neworleánský jazz dvacátých let minulého století. Do rezavých rohů vhání čerstvý zvuk a hudební inspirací jim jsou bluesové divy jako Bessie Smith, Georgia White nebo Memphis Minnie. Hlas zpěvačky Niny Lentföhrové zní rázně a zároveň velmi originálně, má příjemné bluesové zabarvení s čarokrásnými kudrlinkami. Když se do programu koncertu náhodou vloudí nějaký starý šlágr, cítí se tu jako doma.

dixieland new orleans swing

03. 10. 2020 | 19:30

Caffé Stodola, Palackého 206/ 3, Rumburk

Crossover Quartet (CZ)

Projekt Crossover Quartet vychází z autorské tvorby Marka Novotného, který osobitým způsobem propojuje principy komorní vážné a jazzové hudby. Kromě něho působí v kapele zpěvačka Josefina Čermáková, cellistka Judita Škodová a houslista Tomáš Bačovský. Repertoár se pohybuje na půdorysu klavírního tria obohacený o překrásný hlas Josefíny Čermákové, jejichž spojením vzniká originální koncept koncertní písně s výrazným prvkem vokálních aranží.

modern jazz

02. 10. 2020 | 19:30

Kretscham Niederoderwitz, Straße der Republik 70, Oderwitz

Uschi Brüning & Lukas Natschinski (D)

Autobiografie německé umělkyně Uschi Brüning „Like Me“ představuje jednak výjimečný výlet do bývalé NDR a jeho hudební scény, a zároveň i vyznání lásky k muži jejího života. Kniha poskytuje nahlédnutí do života této jazzové zpěvačky a hudební ikony, jež ovlivnila a ovlivňuje řadu posluchačů i dalších hudebníků. Během pořadu ji hudebně podpoří vynikající kolega, klavírista Luke Natschinski, neboť bez pěveckého vystoupení by ji jistě publikum nenechalo odejít z pódia!

čtení hudba