Archiv 2021

23. 10. 2021 | 19:30

Městské divadlo, Partyzánů 1442, 407 47 Varnsdorf

Emil Viklický & Pavel Hrubý (CZ)

Patriarcha českého jazzového klavíru Emil Viklický vede v novém projektu intimní dialog s renomovaným mistrem na dechové nástroje Pavlem Hrubým. Ten ve svých hudebních interpretacích využívá celou zvukovou paletu basklarinetu a do svých kompozic začleňuje prvky z jazzu, blues, vážné hudby a moravských lidových tradic. V hřejivém a naprosto originálním (sou)zvuku, jež oba hudebníci utvářejí, lze pocítit určitou dokonalost a zároveň napětí, které činí z jejich vystoupení hudební skvost.  

Jazz Blues Klasika Hudba z Moravy

22. 10. 2021 | 19:30

Café Stodola, Palackého 206/2, Rumburk (CZ)

Iris nejde s Davem (CZ)

Herečka a zpěvačka Iris Kristeková a její pianista David “Dave” Hlaváč tvoří dokonalý hudební pár. Ona přitahuje hlubokým zastřeným “barovým” altem a silnou interpretační linkou. On hlubokým zanícením pro hru a spontání fyzickou aktivitou z ní plynoucí. Do jejich repertoáru, plném cover verzí jazzových klasik, šansonů a nejlepších špeků z muzikálů, prosakují jejich vlastní autorské skladby, které vytváří další zajímavý rozměr jejich nezapomenutelným vystoupením.

Šanson Jazz Pop

21. 10. 2021 | 19:30

Webschule, Waltersdorfer Straße 75, Großschönau (D)

Ptaszek & Stehlík & Němec Blues Project (CZ)

Bluesman, cestovatel a fotograf Matěj Ptaszek (zpěv, foukací harmonika) po návratu z Jižní Ameriky spojil své síly s Janem Stehlíkem (kytara, zpěv) a natočili spolu CD "Screaming The Blues 2019". Dvojici nyní doplňuje ještě hráč na bicí Kamil Němec. Matěj patří mezi evropskou špičku hráčů na foukací harmoniku na poli tradičního blues a jeho styl bývá často přirovnáván ke stylu slavného foukačkáře Sonnyho Terryho. V podání tria zazní klasické blues 50tých let i vlastní skladby. 

Blues

19. 10. 2021 | 19:30

Pivovar Kocour, Rumburská 1920, Varnsdorf (D)

Bee Bakare (UK)

Britská zpěvačka a písničkářka Bee Bakare, narozená v Nigérii a v současnosti působící v Londýně, začala hrát v malém klubu Soho, kde bylo publikum jejím projevem ihned naprosto uneseno. Její bohatě tvarované vokály, chytlavé texty a barvitá muzikálnost si okamžitě získala přízeň publika. – Kulturní událost roku 2016! (Huffington Post). Hudebními vzory jí jsou Lauryn Hill, Tracy Chapman nebo Whitney Houston. V roce 2019 vydala vynikající album „Strange Things “.

Soul Pop

17. 10. 2021 | 19:30

Kulturfabrik Mittelherwigsdorf, Hainewalder Straße 25, Mittelherwigsdorf (D)

Trio Loubelya (FR)

Jejich hudba je jejich vlastním zrcadlem odrážejícím intimitu, výmluvnost, virtuozitu a také popularitu. Trio Loubelya podává koktejl živých, emocionálně nabitých a intimních melodií s vydatnou dávkou humoru. Neotradicionalismus v nejlepším slova smyslu. V prostoru vyplněném jemným dechem diatonického akordeonu, se ženou vpřed svěží tóny saxofonu a klarinetu a temně hluboké zvuky kontrabasu.

Balfolk

16. 10. 2021 | 19:30

Zielone Wiosła, Jerzego Popiełuszki 9, 59-921, Sieniewka (PL)

Young Electric Band & YaniKa (PL) + Mandava Jazz Jam Session

Kvartet založený v roce 2019 se vyznačuje stylovými jazzovými improvizacemi, groovy funkem, čistou rockovou energií a zvučnou world music. Tuto fúzi vytváří kapela pomocí kontrabasu, perkusí, klavíru a vokálů, a to za výrazného přispění nadějné skladatelky a zpěvačky, která si říká YaniKa. Její hřejivý tón hlasu pohladí duši každého posluchače. Po skončení koncertu zve festival Mandava Jazz všechny fanoušky jazzu na otevřenou jam session!

Jazz Funk Fusion Rock World Music

15. 10. 2021 | 20:00

Kretscham Niederoderwitz, Straße der Republik 70, Oderwitz

Still in the Woods (D) + Dj Team: Buzz J. and the Prince of Saturn (D)

Still in the Woods, kapela oslavovaná po celé Evropě, představuje paradoxní meditací uprostřed tanečního parketu. Poctivé a náročné psaní písní se mísí s energickými hip-hopovými groovy, jazzovými harmoniemi a melancholickými post-rockovými zvuky. Emocionální složitost písní podtrhuje vznešený hlas zpěvačky Anny Hauss. Na aftershowparty nám Buzz J. a princ Saturn představí sofistikovanou fůzi jazzu, funku, diska, afrobeatu, dubu, elektronické hudby a world music.

14. 10. 2021 | 19:30

Zámek Šluknov, Zámecká 642, Šluknov (CZ)

KAROLINE WEIDT QUARTETT

Karoline Weidt spojuje energii jak s jazzovou komplexnost, tak i s chytlavostí ze světa popu. Na posluchače působí velmi atraktivně skrze její přirozenou a hlubokou osobnost a zároveň i bezprostřední přístupnost. V Karolininých naléhavých skladbách a jemném zvuku slyšíme jasné melodie, bohaté texty a především Karolinin bezchybný hlas. Karoline Weidt Quartet je „inspiračně-estetickým a osobitým vokál jazzem“ (J. Fricke, jazzreportagen.com), oceněný cenou Chamber Music Prize 2021 (Vysoká hudební škola Carla Marii von Webera).

Vocal Jazz Pop

10. 10. 2021 | 16:00

Ev. Luth. Kirche, Am Kirchberg 1, Hainewalde (D)

Brass Band Rakovník (CZ)

Brass Band Rakovník lze považovat za naprosto čistou stylovou diexielandovou kapelu, která cestuje po Evropě s trubkou, pozounem, klarinetem, banjem, tubou a valchou.  Šestičlenný soubor přezentuje v originálních kostýmech a s "Pep 'n' Drive" přesně takový dixieland, jaký se hrál v deltě Mississippi ve 20. a 30. letech 20. století. Jeho repertoár sestává z vlastních skladeb a známých evergreenů, které jako staří mistři, interpretuje pomocí megafonu a sborového zpěvu, částečně také v němčině.

Dixieland

09. 10. 2021 | 20:00

Kronenkino, Äußere Weberstraße 17, Zittau (D)

SISTANAGILA (D | IL | IR)

Kapelu Sistanagila tvoři izraelští a íránští hudebníci žijící v Berlíně. Ke skládání hudby využívají lidové a náboženské melodie, klezmer, sefardské písně, tradiční perskou hudbu, ale i moderními a klasické jazzové skladby. Rozličné melodie a motivy ovlivněné flamencem, jazzem nebo dokonce progresivním metalem, ve svém závěru vytváří hudbu schopnou vést  dialog a stavět most mezi různými kulturními světy.

Jazz Flamenco Klezmer Persian Folk

08. 10. 2021 | 19:30

Pivovar Kocour, Rumburská 1920, Varnsdorf (CZ)

BLUESRUDY DUO

Bluesrudy Duo charakterizuje nevídaná chuť hrát spojená s drsným, archaickým zvukem vokálů, basového bubnu, činel a kytary. V podání dua se setkáte s rafinovanou bluesovou klasikou 50. - 70. let, která vás chvílemi dostane do taneční extáze a po chvilce vás donutí se zasnít. Bluesrudy po boku s Henry Heggenem a jeho mistrovskou hrou na harmoniku přinese nefalšovaný a extrémně vzrušující bluesový zážitek.

Blues

07. 10. 2021 | 19:30

Vielharmonie an der Mandau, Nordstraße 15, Seifhennersdorf (D)

Antonia Hausmann Quartett (D)

Skladby Antonie Hausmann se vyznačují harmonickou strukturou, jasností a dobře sestavenými pasážemi, které umožňují dostatečný prostor pro improvizaci. Naprosto intuitivně tak vstupují do hravě působivé konverzace. Její hudba propojuje klasický repertoár se snahou přenést emoce z popu do tonálního jazyka jazzu. Z kvartetu s nástrojovým složením pozoun, bicí, basklarinet a klavír, vyzařuje na koncertech čirá radost z hraní a objevování rozličných možností interpretace jazz-popové hudby.

Jazz Pop

06. 10. 2021 | 19:30

Na Kopečku, Krásnolipská 540/22, Rumburk (CZ)

VOLGA - VOLKER HEUKEN A OLGA REZNICHENKO

Duo VOLGA charakterizuje lyrická hravost, improvizační volnost a vehementní energičnost. Pianistka Olga Reznichenko a vibrafonista Volker Heuken kráčejí ve slavných stopách legendárního dua Gary Burton a Chick Corea, jejichž skladby a zvuk pomocí neobvyklých nástrojů kompletně přepracovali. Oba hudebníci vytváří na pódiu originální zvukové obrazové plochy se záměrně cílenými instrumentálními kontrasty.

Pianojazz Classic

02. 10. 2021 | 19:00

Gerhart Hauptmann Theater, Theaterring 12, Zittau (D)

Alune Wade & Band (SEN | F | USA) + Alf Carlsson & Jiří Kotača Quartet (CZ | SWE | SVK)

Dvojkoncert hvězd: Alune Wade & Band + Alf Carlsson & Jiří Kotača Quartet

Afro Jazz Afro Beat Modern Jazz

01. 10. 2021 | 19:30

Pivovar Kocour, Rumburská 1920, Varnsdorf

LIBOR ŠMOLDAS ORGAN TRIO

Libor Šmoldas Organ Trio uchvacuje publikum přívalem pozitivní energie, s níž hraje vlastní skladby, vycházející nejen z jazzové tradice, ale silně se opírající o blues, funk a soul 60. let. Kytarista Libor Šmoldas si přizval ke spolupráci vynikajícího varhaníka Jakuba Zomera, jehož popularita u českého jazzového publika neustále stoupá, a o generaci mladšího Marka Urbánka, jednoho z nejžádanějších bubeníků české scény.

Modern Jazz