Black Patti

01. 10. 2023 | 19:30

Jolesch / Hillersche Villa, Klieneberger Platz 1, Zittau

Blues Ragtime Gospel

Peter Crow C. a Ferdinand "Jelly Roll" Kraemer už více než deset let baví posluchače repertoárem, který by se dal definovat jako dřevní hudba amerického venkova nebo roots music. V osobitých aranžích přenášejí své posluchače do úplně jiného světa, když mísí černošské delta blues, ragtime, gospel i spirituály. Jejich nástrojová brilantnost a humor jsou základem svižných koncertů.

Peter Crow C. a Ferdinand "Jelly Roll" Kraemer už více než deset let hrají na festivalech a na koncertních pódiích v mnoha zemích. Tvorba této mnichovské dvojice by se dala charakterizovat jako dřevní hudba amerického venkova nebo roots music. V osobitých nástrojových i hlasových aranžích přenášejí své posluchače do úplně jiného světa, když mísí černošské delta blues, ragtime, gospel i spirituály. Milovníky dřevní hudby, jakou známe třeba z filmů bratří Cohenů Bratříčku, kde jsi? (Brother Where Art Thou), jejich důsledný vintage styl nadchne. Jejich pečlivost, nástrojová brilantnost a v neposlední řade báječný humor jsou základem svižných a neodolatelných koncertů.

Pozoruhodná směs venkovských hudebních stylů, které vznikly v USA před druhou světovou válkou, vytváří nesmírně zábavnou, zároveň ale i velmi emoční podívanou. S Black Patti se chvíli ocitáme na březích delty řeky Mississippi v zajetí syrových blues, v černošských klubech dunících svižným ragtimem i na bavlněných polích, ve kterých i sám vítr zpívá hořké, ale krásné spirituály. Black Patti míchají ve svém tyglíku úžasně zábavnou směs z původních surovin podle vlastních receptů – jejich hudební i vokální aranže jsou vynalézavé a někdy až překvapující.

Velmi zajímavé je, že jejich zatím poslední album Satan´s Funeral má na přebalu kresbu komiksového krále Roberta Crumba, který kdysi odmítl kreslit pro Rolling Stones. Aniž by se s Black Petti kdy setkal, jejich hudba ho nadchla, a tak se sám nabídl, že obal ozdobí svou kresbou.

Peter Crow C. kytara, zpěv, harmonika

Ferdinand "Jelly Roll" Kraemer kytara, zpěv, mandolína

Začátek: 19:30 hod.

Otevřeno od: 18:30 hod.

Vstupné: předprodej 13,85 € / na místě 15 € / TICKETSHOP

místa k sezení, prostor pro tanec