Duo Hausmann-Heuken

08. 10. 2023 | 19:00

Na Kopečku, Krásnolipská 540/22, Rumburk

Jazz Pop

Trombonistka Antonia Hausmann a vibrafonista Volker Heuken z Lipska se dali dohromady jako duo, které je jasným vyústěním nesčetných projektů a souborů, v nichž se jejich cesty znovu a znovu křížily. S lehkostí a spontánností se pohybují mezi emocionálními témbry, průzračností a složitostí – od veselých až po pochmurné. Jejich neobvyklé duo je intimní i zuřivé zároveň, jemné i energické. 

Trombonistka Antonia Hausmann a vibrafonista Volker Heuken z Lipska se dali dohromady jako duo, které je jasným vyústěním nesčetných projektů a souborů, v nichž se jejich cesty znovu a znovu křížily. S vášnivou oddaností svým nástrojům a velkou radostí z experimentování vytvořili vlastní skladby a nové interpretace známých písní. S lehkostí a spontánností se pohybují mezi emocionálními témbry, průzračností a složitostí – od veselých až po pochmurné. Jejich neobvyklé duo je intimní i zuřivé zároveň, jemné i energické, vypráví příběhy a otevírá prostory. Oba spojují své hudební hlasy a vytvářejí tak úžasně pestrý jazyk. Všechna zákoutí jejich malého nástrojového obsazení jsou prosvětlena a nástroje upraveny všemi myslitelnými způsoby, aby z vibrafonu a trombónu vytáhli co nejširší spektrum témbrů a nápadů. Jejich výkon stojí na hluboké důvěře v partnera a na dlouholetém přátelství. 

S vlastními soubory i jako sólisté jsou oba etablovanými jmény na jazzové scéně i mimo ni. Letos Volker Heuken fantasticky zhudebnil dětskou klasiku Petrova měsíční jízda jako rozhlasovou hru pro lipský Buchfunk. Antonia Hausmann je doma ve světech různých hudebních žánrů a vystupovala mimo jiné s Clueso, Karl die Große, Kat Frankie a Sarah Lesch nebo v pořadu Late Night Berlin. Součástí jejího repertoáru jsou také hudební čtení, například s Ewaldem Arenzem nebo Simone Lappert.

Antonia Hausmann – trombón

Volker Heuken – vibrafon

Začátek: 19:00 hod.

Otevřeno od: 18:00 hod.

Vstupné: předprodej 200 Kč / na místě 200 Kč / <link>

místa k sezení