EVAN - Jazzovým vlakem Trojzemím

28. 10. 2023 | 15:12

Trilex (Zittau – Liberec – Zittau)

Funk Soul Pop

Skladby skupiny EVAN propojují různé žánry, oscilují někde mezi popem, funky a soulem. Svými silnými texty a nápaditými melodiemi vytváří skupina pozoruhodný koncertní zážitek. Výrazná zpěvačka doplněná prověřenými muzikantskými harcovníky a autentický přístup ke komponování i provedení skladeb, to jsou hlavní devizy skupiny, která vznikla v roce 2019, ale její popularita rychle stoupá.

Skupina EVAN je hudebním tělesem plným vášně, energie a emocí. Jejich skladby propojují různé žánry a přenášejí posluchače do nitra lidské duše. Jejich hudba osciluje někde mezi popem, funky a soulem. Svými silnými texty a výraznými melodiemi kapela EVAN vytváří pozoruhodný koncertní zážitek. Výrazná zpěvačka doplněná prověřenými muzikantskými harcovníky a autentický přístup ke komponování i provedení skladeb, to jsou hlavní devizy skupiny, která vznikla teprve v roce 2019, ale její popularita rychle stoupá.

EVAN se dali dohromady v Žitavě, kde také probíhaly první zkoušky. Zpěvačka Eva Vodičková, která pochází z Varnsdorfu, ale patnáct let svého života prožila v Německu se tu setkala s varnsdorfským muzikantem Ivanem Paisrtem a začali skládat a hrát ve dvou. Ivan hrál na kytaru, postupně pak zapojil i klavír. Nedlouho na to se přidal Ctirad Macháně, multiinstrumentalista z Nového Boru, který se ujal bicích nástrojů, cajonu a perkusí. V roce 2022 skupinu doplnil ještě klávesista Lukáš Sedláček a Ivan Paisrt přešel ke kytarám. Když skupina vznikne na samém počátku koronavirové pandemie, nevěstí to pro ni nic dobrého. EVAN ale nemožnost koncertovat zdárně přežili a postupně rozjeli šňůru koncertů ve Šluknovském výběžku, ale i na mnoha místech v Sasku.

Teď vás skupina EVAN, tentokrát v triu,  zve k nevšední muzikantské jízdě vlakem. Připojte se k hudebnímu putování a objevte svět jejich hudby. Přeneste se s nimi do světa radosti, snění a vzpomínek.

Eva Vodičková  zpěv

Ivan Paisrt  kytary

Lukáš Sedláček – klávesy 

Vlak jede na trase Zittau — Hrádek nad Nisou — Chrastava — Liberec — a zpět do Zittau

  • 15:41 z Zittau Bahnhof
  • 16:24 Liberec
  • 17:32 z Liberce
  • 18:14 Zittau

Do vlaku je možné nastoupit a také z něj vystoupit ve všech stanicích.

Začátek: 15:41 hod. resp. dál podle jízdního řádu

Otevřeno od: 15:35 hod.

Vstupné: nutno zaplatit jízdenku / příspěvek skupině dobrovolný / <link>

místa k sezení