Fanfare Ciocarlia

07. 10. 2023 | 20:00

Kronenkino, Zittau

Balkan Brass

Nejrychlejší dechovková kapela na světě, legendární romská kapela z pomezí Rumunska a Moldávie. Pětadvacet let koncertování, více než tři tisíce vystoupení po celém světě, úžasná schopnost zachytit maximum koncertní energie i na nahrávkách. Od ostatních balkánských dechovek ji snadno rozeznáte: hraje s pankáčským nasazením a jazzovou virtuozitou.

Nejrychlejší dechovková kapela na světě, legendární romská kapela z pomezí Rumunska a Moldávie. Pětadvacet let koncertování, více něž tři tisíce vystoupení po celém světě, úžasná schopnost zachytit maximum koncertní energie i na nahrávkách. Od ostatních balkánských dechovek ji snadno rozeznáte: hraje s pankáčským nasazením a jazzovou virtuozitou. Kapela vznikla poblíž hranice s Moldávií, ve vesnici Zece Prajini, kde žije 80 romských rodin, které se po generace věnovaly svým polím a hudbě. Za totality to byl kraj odříznutý od civilizace, díky čemuž se tu uchovala hudba, která jinak v jiných krajích Rumunska zanikla. Skupinu objevil roku 1996 německý hudební nadšenec a později impresário Henry Ernst – a když ji přivezl do Londýna, Times její hudbu označily za “pekelný nářez”. Fanfare Ciocarlia dokážou do své poetiky přetavit vlastně cokoli – dokonce i hudbu Duke Ellingtona nebo filmové evergreeny. 

Fanfare Ciocărlia natočila osm alb, z nichž řada pronikla do čela žebříčků a inspirovala filmaře – renomovaný turecký dokumentarista Fatih Akin zachytil jejich triumfální koncerty v berlínských klubech. Filmový enfant terrible Sacha Baron Cohen si u nich objednal hudbu k filmu Borat, jejich skladby byly mnohokrát remixovány a adaptovány desítkami DJů i kapel. Na některá alba skupina zařadila radikální úpravy západních evergreenů – včetně filmového tématu z Jamese Bonda – které dokazují, jak nicotné jsou hranice mezi hudebními žánry. Přijďte si užít nejnovější kapitolu příběhu velké kapely z malé vesnice

Costel Oprică Ivancea – saxofon, klarinet

Dan Ionel Ivancea – saxofon, zpěv

Costică "Cimai" Trifan – trubka, zpěv

Paul Marian Bulgaru – trubka

Lazăr Rădulescu – trubka, zpěv

Začátek: 20:00 hod.

Otevřeno od: 19:00 hod.

Vstupné:Předprodej 23,75 € / na místě 26 € / TICKETSHOP

prostor k tanci