Gerald Clark a Jiří Maršíček

12. 10. 2023 | 19:30

Webschule, Waltersdorfer Str. 48, Großschönau

Afro-acoustic Singersongwriting

Zpěvák a bluesový písničkář Gerald Clark z Johannesburgu patří k předním představitelům jihoafrické bluesové scény. Hraje energický blues-rock, ale dokáže být i jásavý a taneční jako Ray Charles. Na svého otlučeného fendera hraje prsty jako folkař, trsátko používá jen na sóla. V Evropě koncertuje s českým bluesovým kytaristou Jiřím Maršíčkem, který čerpá také z kořenů soulu a funku. 

Zpěvák a bluesový písničkář Gerald Clark z Johannesburgu patří k předním představitelům jihoafrické bluesové scény. Proslavil se kromě jiné I tím, že dokáže vyprávět strhující a humorné příběhy o vzniku svých skladeb. Hraje energický blues-rock, ale dokáže být i jásavý a taneční jako Ray Charles. Na svého otlučeného fendera hraje prsty jako folkař, trsátko používá jen na sóla. Ne nadarmo získal doma v Jihoafrické republice několik titulů a cen za nejlepší živé vystoupení a nekomerční multižánrovou hudbu. Například jeho akustické afrikánské album Sweepslag bylo nominováno v roce 2009 na cenu South African Musicians and Artists v kategorii nejlepší afrikánské alternativní album roku 2009. 

V současné době koncertuje v Evropě s velmi talentovaným českým bluesovým kytaristou Jiřím Maršíčkem. Ten už několik let baví diváky po celém světě brilantní hrou na kytaru i osobitým zpěvem. Zpočátku byl ponořen čistě jen do blues, během své hudební cesty si ale vytvořil styl a zvuk, který čerpá také z kořenů soulu a funku. Je ovlivněn nejznámějšími elektrickými bluesovými kytaristy jako Stevie Ray Vaughan, Freddie King, Sean Costello, Albert King....

Společné vystoupení Geralda a Jiřího je strhující a plné elektrizující energie.

Kromě skladeb v afrikánštině zpívá Gerald Clark také klasické Mississippi Delta Blues, známé skladby jako např. It Ain't You, Black Water, Hallelujah, 'm Going Mad, Black Horses, Stand By Me, Elandsbaai, Come On Into My Kitchen, Stranger Blues, Easy Baby, It's Allright, Seen a Woman Walking… 

Koncerty Geralda a Jiřího se líbí všem, ať už jsou fanoušky blues, rocku nebo jazzu. Budou vám vibrovat kosti a pálit chodidla!

Gerard James Clark (ZAF) – kytara, zpěv

Jiří Maršíček (CZ) – kytara, zpěv

Začátek: 19:30 hod.

Otevřeno od: 18:30 hod.

Vstupné: předprodej 13,85 € / na místě 15 € / TICKETSHOP

místa k sezení