Hardwicke Circus

20. 10. 2023 | 20:00

Pivovar Falkenštejn, Krásná Lípa

Rock Pop Club

Hardwicke Cirkus jsou jedním z hudebních zjevení současné Velké Británie s velmi rychle rostoucí popularitou. Jejich autentická hudba je strhující fúzí starého a nového. Je to jako kdyby se Rolling Stones sešli na pódiu s The Doors a jamovali s Primal Scream nebo Arcade Fire. Frontman Jonny Foster má v sobě cosi z charisma mladého Micka. Originální, pulsující, skvělé!

Hardwicke Cirkus jsou jedním z hudebních zjevení současné Velké Británie s velmi rychle rostoucí popularitou. Jejich autentická hudba – pocházejí z malého městečka Carlisle na hranicích Anglie a Skotska – je strhující fúzí starého a nového. Je to jako kdyby se Rolling Stones sešli na pódiu s The Doors a jamovali s Primal Scream nebo Arcade Fire. Typická melodičnost vyznívá lehce nadrzle, protože frontman Jonny Foster má v sobě cosi z charisma Micka Jaggera z dob, kdy Rolling Stones nahrávali Brown Sugar. S jeho působivým vokálem skvěle kontrastuje saxofon a zatímco rytmická sekce dokonale šlape, klávesy sound posouvají někam do mysteriózních krajin. V první řadě jde ale o originální a velmi dobře napsané pecky, které jsou na pódiu katapultovány pulsující energií celé kapely.

Hardwicke Circus fascinující změtí melodických linek a působivých harmonií, které se prolínají zvláštními a nečekanými způsoby. Jejich koncerty jsou velmi vizuání věc, je prostě skvělé pozorovat tuhle živoucí kapelu v akci. Poté, co kapela založená bratry Jonnym a Tomem Fosterovými vyrostla ze školních lavic, odehrála už více než tisíc koncertů. Když pominula pandemie, vrhli se do koncertování znovu. V listopadu 2021 například odehráli ojedinělou šňůru po patnácti anglických věznicích.

Vystupovali na festivalech Isle of Wight, Glastonbury, v Readingu a Leedsu i na legendárním South by Southwest Festivalu v Austinu v Texasu v USA. Nedávno dokončili čtyřměsíční rezidenční pobyt ve slavné Hope & Anchor v Londýně a právě vydali své třetí EP. Mají den ode dne více fanoušků, ale jeden mezi nimi ční až do nebe. Velkým příznivcem a podporovatelem Hardwick Circusu totiž je jistý Paul McCartney.

Jonny Foster – zpěv a kytara

Tom Foster – bicí a zpěv

Joe Hurst – basa a zpěv

Lewis Bewley-Taylor – klávesy

Jack Pearce – saxofony

Začátek: 20:00 hod.

Otevřeno od: 18:00 hod.

Vstupné: předprodej 250 Kč / na místě 250 Kč / <link>

místa k sezení