J. J. Jazzmen

15. 10. 2023 | 16:00

Schloss Hainewalde

Dixie New Orleans Jazz

Kapela J. J. Jazzmen hraje dixieland s příchutí 21. století. Jde o soubor složený z vynikajících pražských profesionálních hudebníků. Jsou věrni neworleánské tradici, kterou ale interpretují současným způsobem. Zvuk kapely velmi obohacuje jejich současná zpěvačka Barbora Vágnerová. Barbořino vrozené charisma doplněné krásným altem a výborným jazzovým cítěním má u publika velmi příznivý ohlas.

Kapela J. J. Jazzmen hraje tradiční jazz s příchutí 21. století. Jde o soubor složený z vynikajících pražských profesionálních hudebníků. Jejich suveréní a neškrobený projev je výjimečný tím, že jsou věrni neworleánské tradici, kterou ale interpretují současným způsobem. Umožňuje jim to nadprůměrná vyzrálost všech jejich sólistů, kteří jsou po technické invenční stránce opravdu vynikajícími hráči. Není divu že tato kapela byla úspěšná na festivalech po celé Evropě a také v New Orleans. Směle si mohou dovolit pozvat přední neworleánské hráče jako své hosty a odehrát koncerty, na které se dlouho vzpomíná. Zvuk kapely velmi obohacuje jejich současná zpěvačka Barbora Vágnerová. Barbořino vrozené charisma a šarm, doplněné krásným altem a výborným jazzovým cítěním má vždy příznivý ohlas u publika. J. J. Jazzmen s Barborou Vágnerovou jsou živě pokaždé velkým jazzovým zážitkem.  

Kapela J. J. Jazzmen vznikla v roce 1993 a letos slaví třicáté výročí svého založení. Pod vedením kapelníka Jana Jiruchy (J.J.), který dal kapele i své jméno, vystupovala s programem „Remembrance of Louis Armstrong“ mimo domácí scénu na festivalech a v klubech po celé Evropě. V New Orleans si J.J.Jazzmen zahráli v r. 2001 na slavném „New Orleans Jazz & Heritage Festivalu", když se tam slavilo 100 let od Armstrongova narození. Po úmrtí kapelníka Jana Jiruchy v prosinci 2005 J.J.Jazzmen úspěšně pokračují pod vedením bubeníka Miloše Kejře.

Hostem J. J. Jazzmen byla už opravdu dlouhá řada světových hvězd dixielandu – za všechny jmenujme klarinetistu Evana Christophera, trumpetistu Mikea Fultona, pianistu Toma McDermotta, držitele Grammy trumpetistu Kevina Raye Clarka nebo skvělou zpěvačku Denise Gordon.

Barbora Vagnerová – zpěv

Jakub Ševčík – trubka

Josef Pospíšil – trombón, zpěv

Vladimír Strnad – klavír

Jan Greifoner – basa

Miloš Kejř – bicí

Začátek: 16:00 hod.

Otevřeno od: 15:00 hod.

Vstupné: předprodej 13,75 € / na místě 15 / TICKETSHOP

místa k sezení