Kratochvíl, Ackerman, Zangi a Zangi jr.

25. 11. 2023 | 19:00

Pivovar Kocour, Varnsdorf

Latin Jazz World Folk Rock

Hvězdná sestava českého jazzu. První dva jsou legendami. Klavírista a hráč na klávesové nástroje Martin Kratochvíl a kytarový mág Tony Ackerman, Američan, který dnes žije v Českém Švýcarsku, se potkali v osmdesátých letech v pražském jazzovém klubu a od té doby spolu hrají. Spojení s brilantními perkašnisty otcem a synem Zangiovými je doslova výbušné. Absolutně strhující zážitek!

Martin Kratochvíl, Tony Ackerman, Imran Musa Zangi a jeho syn Filip Zangi, to je hvězdná sestava českého jazzu. První dva jsou legendami. Klavírista a hráč na klávesové nástroje Martin Kratochvíl, první český absolvent americké Berklee College, byl úplně prvním, kdo přivedl v sedmdesátých letech jazzrock za železnou oponu a jeho kapela Jazz Q stále přitahuje velké množství fanoušků. Tony Ackerman, rodilý Američan, který se usadil v Česku a dodnes žije v Českém Švýcarsku, je kytarový mág, který přetavil folk, jazz, bluegrass a blues do svébytného stylu kytarové virtuozity. Potkali se v osmdesátých letech v pražském jazzovém klubu, od té doby spolu hrají a jsou tedy ve špičce české jazzové scény už přes 25 let. Imran Musa Zangi, lékař irácko-íránského původu praktikující v Praze, je nejvyhledávanějším jazzovým percusionistou na české scéně. Ve spojení se svým synem Filipem dokážou na celou škálu bicích nástrojů to, co Martin na klávesy a Tony na kytaru. Tohle spojení je doslova výbušné. Dynamické i lyrické polohy se střídají stejně rychle jako žánry. Od latiny přes dřevní americké melodie, world music, folk i folklór, až někam k rocku – vždycky ale osobitě a s ohromující nástrojovou dokonalostí. Jedinečný zvuk kombinuje prvky jejich tří domovských národů (Česká republika, USA, Írán) se surovou energií jazzové improvizace a úžasnou sehraností. Absolutně strhující zážitek!

Martin Kratochvíl se v současnosti střídavě věnuje hudbě, trekingu v Himálajích a natáčení dokumentů ze svých dobrodružných cest.

Tony Ackerman se naučil všechny současné styly folku a blues ještě jako mladý chlapec v Bostonu a pak se zdokonaloval během několikaletého studia hry na klasickou kytaru. Jeho speciálně vyrobená sedmistrunná kytara zní nesmírně příjemně a přirozeně... V současné době vyučuje, vede meditační kurzy a spoustu čas tráví i s amatérskými soubory z regionu.

Musa Zangi hraje na vlastní soupravu obsahující conga, bonga a celou škálu malých bicích nástrojů, které kvartetu propůjčují nejen rytmus, ale i celé spektrum zvukových, etnických barev.

Martin Kratochvíl – klávesy

Tony Ackerman – kytary

Imran Musa Zangi – perkuse

Filip Zangi – perkuse

Začátek: 19:00 hod.

Otevřeno od: 18:00 hod.

Vstupné: předprodej 250 Kč / na místě 250 Kč / <Vstupenky>

místa k sezení