Maik Krahl Quartett

14. 10. 2023 | 19:00

Pivovar Kocour, Varnsdorf

Jazz Soul Funk

Maik Krahl představuje současný vrchol německých jazzových trumpetistů své generace. Ve svých jedenatřiceti letech překvapivě působí jako suverénní veterán jazzové trubky. Žák „německého Cheta Bakera“ Tilla Brönnera se dopracoval k vlastnímu velmi výraznému soundu. Hudba jeho kvartetu je spontánní a syrová, nikdy ale neztrácí melodické kontury. 

Maik Krahl představuje současný vrchol německých jazzových trumpetistů své generace. Be svých jedenatřiceti letech překvapivě působí jako suverénní veterán jazzové trubky. Žák „německého Cheta Bakera“Tilla Brönnera se dopracoval k vlastnímu velmi výraznému soundu. Skvělý melodický improvizátor, kapelník a skladatel vybavený brilantní technikou a obrovským citem pro melodii a tvorbu tónu. Hudba jeho kvartetu je spontánní a syrová, nikdy ale neztrácí melodické kontury. Maik Krahl je hudebník s velkou budoucností kromě jiného i proto, že má jasnou vizi, což na koncertech nade vší pochybnost dokazuje.

Maik Krahl absolvoval jazzové studium na Vysoké hudební škole Carla Marii von Webera v Drážďanech a také magisterské studium jazzové improvizace na Vysoké škole umění Folkwang v Essenu. Mezi jeho nejvýznamnější učitele patřili kromě Tilla Brönnera ještě i Malte Burba a americký jazzový trumpetista Ryan Carniaux.

Koncertní turné ho zavedla do Řecka, Guineje-Bissau, Kanady, Chorvatska, Litvy, Srbska, Senegalu a USA. Tyto cesty mu umožnily spolupracovat s hudebníky, jako jsou John Clayton, Kurt Elling, Maria Schneider, Benny Green, Jeff Hamilton, Ingrid Jensen, John Ruocco a Jiggs Whigham.

Celý kvartet je dokonale sehraný, intuitivně propojený, brilantní. Reza Askari a Fabian Rösch tvoří pevný základ a Constantine Kramer za klavírem doslova září. A přece je jasné, že hlavní hvězdou, tím, komu zbylí tři muzikanti s pokorou vytvářejí bezpečný a zvukově skvělý základ, je právě Maik a jeho úchvatná trubka.

Maik Krahl – trubka

Constantine Krahmer – piano

Peter Nitsch – baskytara

Peter Gall – bicí

Začátek: 19:00 hod.

Otevřeno od: 18:00 hod.

Vstupné: předprodej 250 Kč / na místě 250 Kč / <link>

místa k sezení