Marek Novotný Quartet

10. 11. 2023 | 19:30

Christian Weise Bibliothek im Salzhaus, Neustadt 46, Zittau

Classic Modern Jazz

Skladatel a klavírista Marek Novotný, který vystudoval jazzovou kompozici na americké uiniverziotě UMASS, je autorem veškerého repertoáru kvartetu, skladeb pohybujících se na pomezí jazzu a vážné hudby, které jsou převážně koncipovány jako rozsáhlejší kompozice. Atmosféra jednotlivých skladeb se přelévá z nálad impresionistických, do moderně jazzových i hravých a humorných. 

Skladatel a klavírista Marek Novotný, který studoval jazzový klavír na norské University of Stavanger a jazzovou kompozici na americké University of Massachusetts, se ve svém novém kvartetu obklopil výjimečnými, dnes by se dalo již říct legendárními osobnosti české jazzové scény: kytaristou Liborem Šmoldasem a bubeníkem Tomášem Hobzekem, a ke spolupráci oslovil i novou jazzovou krev, výjimečného kontrabasistou Maxe Makagonova. Marek Novotný je autorem veškerého repertoáru kapely, skladeb pohybujících se na pomezí jazzu a vážné hudby, které jsou převážně koncipovány jako rozsáhlejší kompozice. Atmosféra jednotlivých skladeb se přelévá z nálad impresionistických, do moderně jazzových i hravých a humorných. Kvartet byl založen nedávno, ale už má za sebou řadu pozoruhodných koncertů. Důležitá byla například vystoupení v Drážďanech nebo na mezinárodním festivalu v Baku.

Během své hudební dráhy spolupracoval Marek Novotný s různými úspěšnými hudebníky. V Česku to byli například Marcel Bárta, David Dorůžka, Ridina Ahmedová, Feng-yűn Song, Gabriela Vermelho, Petr Dvorský, Štěpánka Balcarová, nebo Epoque Quartet a Jihočeská filharmonie. Dále si zahrál se zahraničními hudebními esy jako Aubrey Johnson, Carl Clemens, Paul Lieberman, Bob Weiner, Crystal Monee Hall, Marcella Camargo, Michael Mayo, Chris Kazarian, Pam Steeber, Jason Robinson, Phil McDarmott, Inbar Fridman, Marco Peretti, Marion Solivan, Rachel Luz, nebo Luciana Pires. V New Yorku měl tu čest stát se soukromým žákem jednoho z nejlepších světových jazzových pianistů – Freda Hersche.

Marek Novotný – klavír 

Libor Šmoldas – kytara 

Tomáš Hobzek – bicí 

Max Makagonov – kontrabas

Začátek: 19:30 hod.

Otevřeno od: 18:30 hod.

Vstupné: předprodej předprodej: 13,85 €/ na místě předprodej: 15 € / TICKETSHOP

místa k sezení