Ondřej Ruml a Matej Benko Quintet

30. 09. 2023 | 19:30

Městské divadlo Varnsdorf

jazz swing

Strhující koncert jednoho z nejlepších českých zpěváků. Ondřej Ruml je doma v mnoha žánrech, na jeho koncertech zní swing, šanson, muzikál, jazzová improvizace, jazzové standardy i původní tvorba Mateje Benka, který je zároveň kapelníkem skvělého kvintetu. Jde o setkání špičkových interpretů, kteří na koncertech s Ondřejem Rumlem dokážou dát svou virtuozitu plně do služeb jazzového komba.

Strhující koncert jednoho z nejlepších českých zpěváků, interpreta, který si, jako jeden z mála, může troufnout vydat se i na tenký led jazzového zpěvu. Ondřej Ruml je ale doma v mnohém žánru, a tak se na jeho koncertech můžeme setkat se swingem, šansonem, muzikálem, jazzovou improvizací, jazzovými standardy i původní tvorbou klavíristy Mateje Benka. Právě Benko je kapelníkem skvělého kvintetu, který zdaleka není jen Ondřejovou doprovodnou skupinou. Jde o setkání špičkových interpretů, kteří na koncertech s Ondřejem Rumlem dokážou dát svou virtuozitu plně do služeb jazzového komba. Koncert je navíc zpestřen Ondřejovou improvizací řetězenou pomocí smyčkovače looper. Přímo před diváky tak vznikají jedinečné kompozice tvořené jen vrstvením Rumlova hlasu. Být u toho je nezapomenutelné.

Zpěvák, hudebník a herec Ondřej Ruml patří k jistotám české hudební scény. Zaujal už svým studiovým debutem, odvážným albem „Proměna“. Za své druhé album „Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha“ získal Zlatou desku. Následovaly a capella album „Nahubu“ a unikátní „Zapomenutý příběh“. Podílel na realizaci náročného projektu Bernsteinovy Mše, na projektech Michala Horáčka „Kudykam“ a „Český kalendář“. Hrál hlavní role i v několika muzikálech, z nichž poslední je Bowieho Lazarus. 

Koncert stojí především na nově pojatých českých jazzových standardech ze 30. let minulého století z pera geniálního skladatele Jaroslava Ježka, které byly základem tvorby legendárního Osvobozeného divadla a jejich texty psali Jan Werich s Jiřím Voskovcem. Benkovy a Hloucalovy aranže byly mnohokrát oceněny odbornou kritikou, podstatnější ale je, že jsou jimi nadšeni posluchači v zaplněných halách.

Ondřej Ruml – zpěv

Matej Benko – piano

Radek Zapadlo – tenorsaxofon

Miroslav Hloucal – trubka, křídlovka

Rastislav Uhrik – kontrabas

Pavel Zbořil – bicí

Začátek: 19:30 hod.

Otevřeno od: 18:30 hod.

Vstupné: plné 450 Kč / v  předprodeji 390 Kč / <link>

místa k sezení