Pascal von Wroblewsky a The Soultempered Four

13. 10. 2023 | 20:00

Film-Theater, Bahnhofstraße 14, Ebersbach-Neugersdorf

Jazz Soul Classic

"The Soultempered Four" je kvartet klasických a jazzových hudebníků, který předvádí úchvatnou chůzi po laně mezi klasikou a modernou – a pro tentokrát dokonce jako kvintet! Zpěvačka Pascal von Wroblewsky svým neuvěřitelným rozsahem od tenorových po mezzosopránové polohy i mimořádným citem pro detail a nuanci zanechává v evropské jazzové krajině nepřehlédnutelnou stopu. 

"The Soultempered Four" je kvartet klasických a jazzových hudebníků, který předvádí úchvatnou chůzi po laně mezi klasikou a modernou, bez konvencí, plnou radosti a potěšení – a pro tentokrát dokonce jako kvintet! Žádná klišé a zbytečné příkrasy, na dřeň klasice, ale novou cestou. Osobité aranže dávají vzniknout představě, jak by se třeba takový Johann Sebastian Bach vyjadřoval ve 21. století. K tomu připočítejte jeden z nejpozoruhodnějších evropských jazzových hlasů – a vyjde vám vrcholný zážitek na pomezí žánrů. Pascal von Wroblewsky svým neuvěřitelným rozsahem od tenorových po mezzosopránové polohy i mimořádným citem pro detail a nuanci zanechává v evropské jazzové krajině nepřehlédnutelnou stopu. Jeho partneři v souboru mají vesměs klasické hudební vzdělání, což jim umožňuje plout po jazzových vodách jinak a po svém. Program koncertu stojí na barokní hudbě, především Bachovi a Schemellim, ovšem ve slušivých jazzových kabátcích.

Pascal byla od útlého dětství vychovávána spíše na Bachovi než na blues. Nejprve s Michou založili trio, a to se později vyvinulo v "Soultempered Four", aby se věnovalo Bachově hudbě. Micha je drážďanský multuinstrumentalista, a ranžér a dirigent big bandů. Reinmar studoval nejprve varhany a později klavír a prosadil se jako jazzový pianista, mimo jiné v duu s Volkerem Schlottem. S Pascal vystupuje už řadu let, a to v nejrůznějších formacích. Dimitrios vystudoval hru na hoboj na Juilliard School v New Yorku. I Tobias nejprve studoval klasickou hudbu, brzy ale propadl punku a rocku. Od té doby je obratným plavcem ve vodách mnoha žánrů. 

Pascal von Wroblewsky – zpěv

Michael Winkler – trombón, tuba

Reinmar Henschke – piano 

Dimitrios Karamintzas – hoboj

Tobias Unterberg – cello 

Začátek: 20:00 hod.

Otevřeno od: 19:00 hod.

Vstupné: předprodej 19,35 € / na místě 22 / TICKETSHOP

místa k sezení