Radz

29. 09. 2023 | 20:00

Kronenkino, Zittau

jazz funk rock

Ukrajinská skupina RADZ se pohybuje na hranici žánrů jazz, funk a progressive rock a stojí na autorské tvorbě bratří Serhije a Dmytro Radzetských. Zvukoví experimentátoři a konstruktéři unikátních hudebních nástrojů v současnosti koncertují po celém světě na podporu ukrajinské hudební komunity jako reprezentanti současného ukrajinského umění ve světě. Jejich turné nese název Mír pro Ukrajinu.  

Ukrajinská skupina RADZ se pohybuje na hranici žánrů jazz – funk a progressive rock a stojí na autorské tvorbě bratří Serhije a Dmytro Radzetských. Zvukoví experimentátoři, konstruktéři unikátních hudebních nástrojů – jako je třeba 8 a 10 strunná Midi Radz Guitar, autoři rockové opery Taras Bulba, organizátoři tvůrčí laboratoře i hudebních festivalů hrají v současnosti na mnoha akcích po celé Evropě i v USA a jejich koncerty jsou zaměřeny na podporu ukrajinské hudební komunity, získávání finančních prostředků k podpoře Ukrajinců a reprezentaci současného ukrajinského umění ve světě. Jejich turné nese název Mír pro Ukrajinu.

Výjimečná hudební všestrannost bratrů Radzetských jim umožňuje neustále měnit styl i počet muzikantů od jednočlenné performance až do osmdesátičlenného souboru – Radzetští jsou zakladateli prvního „improvizačního orchestru" na Ukrajině. Za dobu, kdy se věnují své hudební kariéře, už spolupracovali s výraznými osobnostmi mnoha žánrů. Mezi jejich spolupracovníky patřili například Tony Levin, Pat Mastelotto, Marcus Reuter (King Krimson), Steve Hackett (ex Genesis), Ed Mann a Danny Wally (Frank Zappa Band), Dan McCafferty (Nazareth), Phil Manzanera (Pink Floyd), Ian Jump (The Muffin Men), John Lawton (Uriah Heep), Graham Bonnet (Alkatrazz), Phil Minton nebo Fred Lonberg-Holm.

Serhii Radzetskyi – Bass, Vocal

Dmytro Radzetskyi – 8-saitige Midi Radz-Guitar

Rostislav Yagodka – Drums

Vitalii Kyianytsia – Keyboard

Danylo Purzhash – Sax, Clarine

Začátek: 20:00 hod.

Otevřeno od: 19:00 hod.

Vstupné: předprodej 13,85 € / snížené 6 € / na místě / 15 € TICKETSHOP

místa k sezení, prostor pro tanec