Scott Ibex Trio

14. 10. 2023 | 19:00

Pivovar Kocour, Varnsdorf

Blues Reggae Country Rock Folk

Američan Scott Ibex, který se před časem usadil v Česku, spolupracoval s mnoha velkými jmény moderního blues a jazzu. Propracoval se k jedinečnému stylu hraní na kytaru a volně plynoucích, často z improvizace na místě zrozených melodií. Žánrově se dokáže během koncertu přesunout od slide blues k reggae, psychedelickému bluegrassu nebo rocku až k akustickému folku. 

Američan Scott Ibex, který se před časem usadil v Česku, začínal v americkém bluesovém baru. Postupem času se mu podařilo spolupracovat s mnoha velkými jmény moderního blues a jazzu. Propracoval se k jedinečnému stylu hraní na kytaru, většina kritiků se nikdy nezapomene zmínit, že jeho kytara už sama o sobě zní jak celý orchestr. Scott se totiž už více než dvacet let věnuje především fingerstyle, stylu hry na kytaru, který se vyznačuje kombinací palm percussion i obouručního tappingu a volně plynoucích, často z improvizace na místě zrozených melodií. K tomu je skvělým zpěvákem. Žánrově se dokáže během koncertu přesunout od slide blues k reggae, psychedelickému bluegrassu nebo rocku až k akustickému folku. 

Scot vlastně ani nemohl být ničím jiným, než muzikantem. Jeho maminka, klasická zpěvačka klasické hudby, herečka a malířka, ho už v pěti letech přivedla ke hře na housle, které později následovaly i lekce klavíru. Devítiletý Scott už na recitálech hrál klasický repertoár. Když ale ve třinácti letech objevil kytaru, bylo rozhodnuto. Přesto mu předešlé roky dopomohly k tomu, aby se stal multiinstrumentalistou, z čehož po celou svou kariéru vydatně těží.

Jeho jedinečný styl hry vede k tomu, že posluchači jsou nezřídka překvapeni tím, že Scottova kytara vlastně zní jako celá skupina nástrojů. Takový efekt je ještě podpořen alternativním laděním. Jednoduše řečeno – ani ti, kteří znají Scottovu tvorbu velmi dobře, nevycházejí na jeho dalších a dalších koncertech z úžasu – impulzivní a kreativní kytarista je totiž dokáže znovu a znovu překvapovat.

Scott Ibex – kytara, klavír, zpěv 

Petr Smetana – saxofon

Ivan Paisrt Jr. – baskytara

Začátek: 19:00 hod.

Otevřeno od: 18:00 hod.

Vstupné: viz Maik Krahl - dvojkoncert / <link>

místa k sezení