TRIOZEAN „Skvělé časy – večer Ericha Kästnera“

28. 10. 2023 | 19:30

C. Bechstein VielHarmonie, Nordstraße 15, Seifhennersdorf

Jazz Pop World Theater

Představení „Skvělé časy – večer Ericha Kästnera“ je holdem velkému německému spisovateli. Kästner se na scéně objeví v podání i v odosobněném komentáři skvělého drážďanského herce Ahmada Mesgarhy, člena Staatsschauspiel Dresden. Hudba skupiny TRIOZEAN, seskupené kolem skladatelky a aranžérky Olgy Novikové se pohybuje na pomezí jazzu, popu a world music a působivě dotváří dramatický projev.

Představení „Skvělé časy – večer Ericha Kästnera“ je originálním holdem velkému německému spisovateli, jehož knihy pro děti se proslavily po celém světě. Kästner jako pozorovatel své doby, básník, satirik, novinář a moralista se na scéně objeví v podání i v odosobněném komentáři skvělého drážďanského herce Ahmada Mesgarhy, člena Staatsschauspiel Dresden. Mesgarhovo herectví má nekonečně mnoho valérů, a to ještě mnohé další přidává skupina TRIOZEAN, seskupená kolem skladatelky a aranžérky Olgy Novikové. Hudba na pomezí jazzu, popu a world music dotváří dramatický projev. Vyvážené pojetí inscenace prostřednictvím činohry a hudby přenáší Kästnerovo dílo na jeviště zcela mimořádným způsobem. 

Olga Novikova a její skupina TRIOZEAN se s Ahmadem Mesgarhou nesetkávají poprvé. Výsledkem je tentokrát dojemný, niterný večer plný poezie, nádherné hudby a humoru. Vyvážené pojetí inscenace prostřednictvím činohry a hudby přináší Kästnerovo dílo na jeviště zcela mimořádným způsobem.

Mesgarha ukazuje Kästnera v jeho tiché melancholii, vypráví o velkých světových událostech i o maličkostech. Vypráví o lásce, o jejím vzniku i odchodu. Někdy je "Hamletovým duchem", jindy "matčiným dítětem", pak zasmušilým "vydavatelem s cigaretou v koutku úst", aby nakonec vyvedl z míry pány v hledišti jako revuální diva zpívající a pohupující se v oslnivých šatech a s rudými rty. 

Ahmad Mesgarha – herectví, zpěv, režie, scéna 

Olga Novikova – zpěv, klavír, kostýmy 

Lars Födisch – kontrabas, kytara 

Krishan Zeigner – bicí, perkuse

Začátek: 19:30 hod.

Otevřeno od: 18:30 hod.

Vstupné: předprodej 13,85 € / na místě předprodej: 15 € / TICKETSHOP

místa k sezení