Archiv 2023

30. 11. 2023 | 19:30

Alte Wäscherei, Neisstalweg 5, Hirschfelde

Wolf Mail

Hudba kanadského bluesrockového kytaristy a zpěváka je kromě dvou hlavních žánrů ovlivněna i jazzem, soulem a country. Ostatně, jeho hrdiny a vzory byli a jsou Elmore James, Peter Green, Jimi Hendrix a Miles Davis, což už samo o sobě předjímá žánrovou pestrost jeho tvorby. Koncertuje po celém světě, žije doslova „na cestě“ a je dost možná nejscestovalejším bluesmanem na planetě.

Bluesrock Jazz Country Soul

29. 11. 2023 | 19:00

Stodola Coffee, Palackého 206/2, Rumburk

2in2out

Projekt 2in2out spojuje tvorbu a osobnosti čtyř mladých hudebníků pražské jazzové scény. Jjeich hudba je specifická spojením tradice s moderními směry a také experimentem, jenž poskytuje prostor k volné improvizaci a zaručuje tak jedinečnost každého koncertu. Nabízí i porovnání mužského a ženského pohledu na jazz a jejich souznění.

Modern Jazz

25. 11. 2023 | 19:00

Pivovar Kocour, Varnsdorf

JazzBand Reného Habicha

Předkapelou hlavní hvězdy bude rumburské seskupení JazzBand Reného Habicha (dříve Jazz band Erwina Schrödingera), skupina, které se zabývá výhradně jazzovými standardy. Zajímavostí kapely je, že v něm působí jak dospělí jazzmani, tak talentovaní žáci umělecké školy. Jazzový projekt dvou generací, který stojí za pozornost!

Standard Jazz

25. 11. 2023 | 19:00

Pivovar Kocour, Varnsdorf

Kratochvíl, Ackerman, Zangi a Zangi jr.

Hvězdná sestava českého jazzu. První dva jsou legendami. Klavírista a hráč na klávesové nástroje Martin Kratochvíl a kytarový mág Tony Ackerman, Američan, který dnes žije v Českém Švýcarsku, se potkali v osmdesátých letech v pražském jazzovém klubu a od té doby spolu hrají. Spojení s brilantními perkašnisty otcem a synem Zangiovými je doslova výbušné. Absolutně strhující zážitek!

Latin Jazz World Folk Rock

24. 11. 2023 | 20:00

Kulturfabrik Meda, Hainewalder Straße 35, Mittelherwigsdorf

Tellemarkk

Hudba bez hranic, která se odehrává „tady a teď “. Před očima (či spíše ušima) posluchače se rodí nová hudba, která využívá barev různých evropských, či mimoevropských nástrojů, jejich dosud neobvyklých kombinací a v neposlední řadě i lidského hlasu. Tellemarkk vznikl jako duo Pavel Hrubý / Tomáš Reindl v roce 2000. V roce 2009 byla do projektu přizvána Dorota Barová a od té doby funguje Tellemarkk jako trio.

World Electro Jazz

19. 11. 2023 | 16:00

Kulturboden/Hillersche Villa, Klieneberger Platz 1, Zittau

Anne Swoboda a Marc Winkler "Aus dem Nähkästchen geplaudert"

Slova, zvuky, obrázky a postavy zavedou diváky do země jazyka a fantazie: ve staré krabici na šití se najdou věci, které vedou po stopách příběhu: starý háček se stane rybářským prutem a vytáhne na břeh zakletého prince, slepička sní o záchraně světa a malý mlýnek na štěstí splní téměř všechna přání! Epické divadlo s loutkami a předměty pro malé i velké, jehož atmosféru dotváří jazzová hudba.

Pohádka Divadlo Jazz

18. 11. 2023 | 20:00

Kronenkino, Zittau

Aly Keïta – Brönnimann – Niggli Trio

Mezinárodní trio Aly Keïta, Jan Galega Brönnimann a Lucas Niggli hraje opojnou směs západoafrické a evropské hudby. Aly Keïta, světoznámý hráč na balafon, je skutečným fenoménem world music, která přerůstá do jazzu. Díky své virtuozitě dokázal balafon prosadit do globálního povědomí milovníků hudby. Čeká nás velkolepá a strhující jízda z Afriky do Evropy a zase zpátky!

Contemporary Worldmusic Jazz Trance Afro

12. 11. 2023 | 16:00

Kronenkino, Zittau

Eule und Lerche

Poté, co se Lisa Bassenge a Boris Meinhold z nu-jazzové skupiny Micatone nadšeně podíleli na dvou kompilačních albech dětských písní německojazyčných autorů a skupin "Pod mou postelí", jejich srdce se naplno rozhořela pro hudbu určenou dětem. Teď jsou připraveni vtrhnout na pódium se Sovou a skřivanem, pestrou směsicí nápaditých melodií a hravých textů, které si mohou děti i s rodiči zazpívat!  

Jazz-Pop Crossover

10. 11. 2023 | 19:30

Christian Weise Bibliothek im Salzhaus, Neustadt 46, Zittau

Marek Novotný Quartet

Skladatel a klavírista Marek Novotný, který vystudoval jazzovou kompozici na americké uiniverziotě UMASS, je autorem veškerého repertoáru kvartetu, skladeb pohybujících se na pomezí jazzu a vážné hudby, které jsou převážně koncipovány jako rozsáhlejší kompozice. Atmosféra jednotlivých skladeb se přelévá z nálad impresionistických, do moderně jazzových i hravých a humorných. 

Classic Modern Jazz

03. 11. 2023 | 19:30

Pivovar Kocour, Varnsdorf

Jan Spálený a ASPM

Na koncertech Jana Spáleného a ASPM se pohybujeme někde mezi jazzem, blues a v drobných náznacích předměstským šramlem, má to hospodský švih i klubovou kultivovanost. Jan Spálený je v české hudbě nepřehlédnutelným zjevem, stal se vlastně „vynálezcem“ ryze českého blues. Osobnost Jana Spáleného, jeho neopakovatelný pěvecký projev, síla jeho osobnosti, to je největší deviza večera, který nás čeká.

Blues Jazz

28. 10. 2023 | 15:12

Trilex (Zittau – Liberec – Zittau)

EVAN - Jazzovým vlakem Trojzemím

Skladby skupiny EVAN propojují různé žánry, oscilují někde mezi popem, funky a soulem. Svými silnými texty a nápaditými melodiemi vytváří skupina pozoruhodný koncertní zážitek. Výrazná zpěvačka doplněná prověřenými muzikantskými harcovníky a autentický přístup ke komponování i provedení skladeb, to jsou hlavní devizy skupiny, která vznikla v roce 2019, ale její popularita rychle stoupá.

Funk Soul Pop

28. 10. 2023 | 19:30

C. Bechstein VielHarmonie, Nordstraße 15, Seifhennersdorf

TRIOZEAN „Skvělé časy – večer Ericha Kästnera“

Představení „Skvělé časy – večer Ericha Kästnera“ je holdem velkému německému spisovateli. Kästner se na scéně objeví v podání i v odosobněném komentáři skvělého drážďanského herce Ahmada Mesgarhy, člena Staatsschauspiel Dresden. Hudba skupiny TRIOZEAN, seskupené kolem skladatelky a aranžérky Olgy Novikové se pohybuje na pomezí jazzu, popu a world music a působivě dotváří dramatický projev.

Jazz Pop World Theater

22. 10. 2023 | 16:00

Kronenkino, Zittau

NUEJAZZ-Combo „Eine musikalische Reise um die Welt“

Tenhle koncert je úžasnou dětskou výpravou kolem světa. Norimberské kombo Nuejazz naloží děti na pomyslný koráb hudby a odveze je na dobrodružnou hudební výpravu k dalekým cílům. Děti se s muzikanty dostanou do různých zemí, budou poznávat tamější hudbu, nástroje, barvy zvuku. Čeká je džungle exotických zvuků, zažijí i spoustu legrace. Koncert je moderován v němčině.

World Jazz Story-Telling

21. 10. 2023 | 20:00

Jolesch, Klieneberger Platz 1, Zittau

Mandava Jazz Jam Session

Využijte báječnou šanci a přidejte se k jedinečné Jam Session festivalu Mandava Jazz! Session zahájí drážďanská skupina přátel, pro které je muzicírování především možností možnost mít dobrý pocit ze společného hraní. Jsou otevření mnoha směrům a představí několik svých oblíbených skladeb.

Jazz Crossover

20. 10. 2023 | 20:00

Pivovar Falkenštejn, Krásná Lípa

Hardwicke Circus

Hardwicke Cirkus jsou jedním z hudebních zjevení současné Velké Británie s velmi rychle rostoucí popularitou. Jejich autentická hudba je strhující fúzí starého a nového. Je to jako kdyby se Rolling Stones sešli na pódiu s The Doors a jamovali s Primal Scream nebo Arcade Fire. Frontman Jonny Foster má v sobě cosi z charisma mladého Micka. Originální, pulsující, skvělé!

Rock Pop Club

15. 10. 2023 | 16:00

Schloss Hainewalde

J. J. Jazzmen

Kapela J. J. Jazzmen hraje dixieland s příchutí 21. století. Jde o soubor složený z vynikajících pražských profesionálních hudebníků. Jsou věrni neworleánské tradici, kterou ale interpretují současným způsobem. Zvuk kapely velmi obohacuje jejich současná zpěvačka Barbora Vágnerová. Barbořino vrozené charisma doplněné krásným altem a výborným jazzovým cítěním má u publika velmi příznivý ohlas.

Dixie New Orleans Jazz

14. 10. 2023 | 19:00

Pivovar Kocour, Varnsdorf

Maik Krahl Quartett

Maik Krahl představuje současný vrchol německých jazzových trumpetistů své generace. Ve svých jedenatřiceti letech překvapivě působí jako suverénní veterán jazzové trubky. Žák „německého Cheta Bakera“ Tilla Brönnera se dopracoval k vlastnímu velmi výraznému soundu. Hudba jeho kvartetu je spontánní a syrová, nikdy ale neztrácí melodické kontury. 

Jazz Soul Funk

14. 10. 2023 | 19:00

Pivovar Kocour, Varnsdorf

Scott Ibex Trio

Američan Scott Ibex, který se před časem usadil v Česku, spolupracoval s mnoha velkými jmény moderního blues a jazzu. Propracoval se k jedinečnému stylu hraní na kytaru a volně plynoucích, často z improvizace na místě zrozených melodií. Žánrově se dokáže během koncertu přesunout od slide blues k reggae, psychedelickému bluegrassu nebo rocku až k akustickému folku. 

Blues Reggae Country Rock Folk

13. 10. 2023 | 20:00

Film-Theater, Bahnhofstraße 14, Ebersbach-Neugersdorf

Pascal von Wroblewsky a The Soultempered Four

"The Soultempered Four" je kvartet klasických a jazzových hudebníků, který předvádí úchvatnou chůzi po laně mezi klasikou a modernou – a pro tentokrát dokonce jako kvintet! Zpěvačka Pascal von Wroblewsky svým neuvěřitelným rozsahem od tenorových po mezzosopránové polohy i mimořádným citem pro detail a nuanci zanechává v evropské jazzové krajině nepřehlédnutelnou stopu. 

Jazz Soul Classic

12. 10. 2023 | 19:30

Webschule, Waltersdorfer Str. 48, Großschönau

Gerald Clark a Jiří Maršíček

Zpěvák a bluesový písničkář Gerald Clark z Johannesburgu patří k předním představitelům jihoafrické bluesové scény. Hraje energický blues-rock, ale dokáže být i jásavý a taneční jako Ray Charles. Na svého otlučeného fendera hraje prsty jako folkař, trsátko používá jen na sóla. V Evropě koncertuje s českým bluesovým kytaristou Jiřím Maršíčkem, který čerpá také z kořenů soulu a funku. 

Afro-acoustic Singersongwriting

08. 10. 2023 | 19:00

Na Kopečku, Krásnolipská 540/22, Rumburk

Duo Hausmann-Heuken

Trombonistka Antonia Hausmann a vibrafonista Volker Heuken z Lipska se dali dohromady jako duo, které je jasným vyústěním nesčetných projektů a souborů, v nichž se jejich cesty znovu a znovu křížily. S lehkostí a spontánností se pohybují mezi emocionálními témbry, průzračností a složitostí – od veselých až po pochmurné. Jejich neobvyklé duo je intimní i zuřivé zároveň, jemné i energické. 

Jazz Pop

07. 10. 2023 | 20:00

Kronenkino, Zittau

Fanfare Ciocarlia

Nejrychlejší dechovková kapela na světě, legendární romská kapela z pomezí Rumunska a Moldávie. Pětadvacet let koncertování, více než tři tisíce vystoupení po celém světě, úžasná schopnost zachytit maximum koncertní energie i na nahrávkách. Od ostatních balkánských dechovek ji snadno rozeznáte: hraje s pankáčským nasazením a jazzovou virtuozitou.

Balkan Brass

06. 10. 2023 | 20:00

Fabrika, Doubice

Radz

Ukrajinská skupina RADZ se pohybuje na hranici žánrů jazz, funk a progressive rock a stojí na autorské tvorbě bratří Serhije a Dmytro Radzetských. Zvukoví experimentátoři a konstruktéři unikátních hudebních nástrojů v současnosti koncertují po celém světě na podporu ukrajinské hudební komunity jako reprezentanti současného ukrajinského umění ve světě. Jejich turné nese název Mír pro Ukrajinu.

Jazz Funk Prog Rock

05. 10. 2023 | 19:00

Pijánofka, B. Němcové 1492, Varnsdorf

Josefína Čermáková a Jiří Maršíček

Josefína Čermáková se zaměřuje se zejména na pop, soul a blues. Má výrazný hluboký altový hlas a z jejího vystupování sálá energie a prožitek. Jiří Maršíček fascinuje diváky po celém světě neuvěřitelným ovládáním kytary a pozoruhodným zpěvem, a to už od roku 2010. Zpočátku byl ponořen čistě jen do blues, během své hudební cesty si ale vytvořil styl a zvuk, který čerpá i z kořenů soulu a funku.

Folk Pop Jazz

04. 10. 2023 | 19:00

Kulturní dům Beseda, Horní náměstí 124, Hrádek nad Nisou

David Dorůžka, Robert Fischmann a Martin Novák

KONCERT JE ZRUŠEN

Yiddish Jazz Contemporary

01. 10. 2023 | 19:30

Jolesch / Hillersche Villa, Klieneberger Platz 1, Zittau

Black Patti

Peter Crow C. a Ferdinand "Jelly Roll" Kraemer už více než deset let baví posluchače repertoárem, který by se dal definovat jako dřevní hudba amerického venkova nebo roots music. V osobitých aranžích přenášejí své posluchače do úplně jiného světa, když mísí černošské delta blues, ragtime, gospel i spirituály. Jejich nástrojová brilantnost a humor jsou základem svižných koncertů.

Blues Ragtime Gospel

30. 09. 2023 | 19:30

Městské divadlo Varnsdorf

Ondřej Ruml a Matej Benko Quintet

Strhující koncert jednoho z nejlepších českých zpěváků. Ondřej Ruml je doma v mnoha žánrech, na jeho koncertech zní swing, šanson, muzikál, jazzová improvizace, jazzové standardy i původní tvorba Mateje Benka, který je zároveň kapelníkem skvělého kvintetu. Jde o setkání špičkových interpretů, kteří na koncertech s Ondřejem Rumlem dokážou dát svou virtuozitu plně do služeb jazzového komba.

jazz swing

29. 09. 2023 | 20:00

Kronenkino, Zittau

Radz

Ukrajinská skupina RADZ se pohybuje na hranici žánrů jazz, funk a progressive rock a stojí na autorské tvorbě bratří Serhije a Dmytro Radzetských. Zvukoví experimentátoři a konstruktéři unikátních hudebních nástrojů v současnosti koncertují po celém světě na podporu ukrajinské hudební komunity jako reprezentanti současného ukrajinského umění ve světě. Jejich turné nese název Mír pro Ukrajinu.  

jazz funk rock